[2.0 260 KM] Pisk pod maską

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Nowej Insignii
longman
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 08:51
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 2.0 260 KM 4x4 8AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

[2.0 260 KM] Pisk pod maską

Postautor: longman » poniedziałek 22 paź 2018, 07:54

Niestety chyba jestem pierwszy, któremu trafiła się usterka w wersji z tym silnikiem.

Jakieś 10 dni po wyjeździe z salonu, usłyszałem przypadkiem w garażu pisk pod maską, który pojawiał się i znikał. Pisk wydobywał się bardziej po stronie pasażera, zawsze na wolnych obrotach, silnik rozgrzany.
Jeździłem z tym do teraz, aż w końcu oddałem do serwisu na diagnozę, bo już mnie irytował. Więc ponad miesiąc czasu i ok. 1000 km. Zwlekałem z tematem, bo chciałem go załatwić przy okazji zakładnia nowego zderzaka, ale jeszcze nie dojechał a obsługujący szkodę w serwisie nie raczy mi odpisać na maila.

Początkowo podejrzewano rolkę napinacza albo pompę wody, ale zdiagnozowano to jako usterkę alternatora.
Zostałem poinformowany, że wyjmą go i albo będzie naprawiany albo wymiana - podstawą tej drugiej opcji to przebieg 2000 km i 'staż' auta (niecałe dwa m-ce) .
Dzisiaj auto poszło do serwisu i najwcześniej jutro będę wiedział co dalej.

longman
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 08:51
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 2.0 260 KM 4x4 8AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: [2.0 260 KM] Pisk pod maską

Postautor: longman » czwartek 15 lis 2018, 15:49

Po diagnozie alternatora i jego rozebraniu celem regeneracji/naprawy, okazało się, że to nie on jest powodem pisków. Obstawiono pompę wody i zamówiono. W przyszłym tygodniu wymiana, przy okazji wymienię olej (3,5 kkm).


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość