Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Tutaj znajdziesz najbardziej aktualne testy i porównania, również naszych klubowych samochodów
Sebastian
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 13:45
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1,5 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wałbrzych
Województwo: Dolnośląskie

Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Sebastian » środa 05 gru 2018, 16:56

Jest nowy test aut klasy wyższej średniej w Motorze. Więcej tej gazety nie kupię, ja wiem jakie są słabości insigni (np. mały bagażnik w porównaniu do superba, decebele itd) ale jak ktoś pisze, że ma kiepskie właściwości jezdne i zawieszenie to prawdopodobne świadomie podaje nieprawdę, bo wygrać ma Skoda, a Opel ma być najgorszy. Nikt profesjonalny nie może tu zasłaniać się subiektywnoscia odczuć do uzsadadniania bzdur bo przecież mówimy o prasie "branżowej"" i doświadczonym kierowcy, który musi zachowywać elementarny obiektywizm. Jeśli zaś ktoś np nie pokonywał zakrętów autem z jakąś większą prędkością to niech nie ocenia danego parametru. Ja na miejscu pismaka, gdybym chciał zachować pozory obiektywizmu to napisałbym, że auto dobrze się prowadzi, trzyma się drogi, nawet przy szybko pokonywanych ostrych zakrętach, ale nie przypadło mi do gustu bo... (i tu opisał subiektywne odczucia).

Awatar użytkownika
pancer
Posty: 678
Rejestracja: niedziela 18 mar 2018, 09:50
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 1.5 165KM MT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: pancer » środa 05 gru 2018, 22:45

Obawiam się, że w obecnych czasach to z tego samego powodu już chyba żadnej gazety nie kupisz... Od dawna patrzę na prasę/portale z dużą dozą nieufności i odfiltrowuję jedynie dane techniczne i to co widzę na własne oczy na zdjęciach/filmach.

Sebastian
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 13:45
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1,5 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wałbrzych
Województwo: Dolnośląskie

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Sebastian » czwartek 06 gru 2018, 05:30

Mnie się wydaje, że w innych gazetach jak chcą naciągnąć wynik to się przyczepiają śladów na black piano albo tak ustawią punktację aby decydująca była pojemność bagażnika, w innych autach odejmą punkty za umiejscowienie navi (jak jest taka potrzeba). Jeden napisze, że mu się wygodnie siedziało w AGR, a drugi, że nie, ale jak jakieś auto w czymś jest dobre to co najwyżej przemilczą, raczej nie ma praktyki robienia ze skody mistrza pokonywania zakrętów, a z insigni auta, w którym strach je pokonywać.

Maciek
Posty: 227
Rejestracja: piątek 08 cze 2018, 10:13
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Miasto?
Województwo: Łódzkie

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Maciek » czwartek 06 gru 2018, 07:50

Sebastian pisze:
środa 05 gru 2018, 16:56
Nikt profesjonalny
jacy oni profesjonalni - dziennikarze po polonistyce, albo pedagogice - mają składać krótkie zdania, tekst nie może przekroczyć 2000 znaków, mile widziana znajomość niemieckiego. Wszystko. Równie dobrze mogą pisać o samochodach, mogą pisać horoskopy, czy porady domowe. Oni nawet nie siedzą w autach, które opisują (aka HUD na taniej, plastikowej szybce w Insignii by Mr. Horodecki z Auto Świata :lol: )

Markkofan
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2018, 19:28
Posiadane auto: Insignia ST 1.5T
Silnik: 1.5 T 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Sztokholm
Województwo: Szwecja

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Markkofan » czwartek 06 gru 2018, 07:55

"Insignia to bezpieczenstwo samo w sobie! Rewelacyjny rezultat"
"Insignia to bezpieczenstwo samo w sobie! Rewelacyjny rezultat"
Screenshot_20181016-210736_Drive.jpg (63.3 KiB) Przejrzano 5100 razy
@Sebastian a moglbys wstawic zdjecia tego porownania tutaj? Nadmienie, ze w szwedzkich gazetach motoryzacyjnych bardzo chwala zawieszenie i prowadzenie nowej Insignii, ktora test losia pokonala jako jedno z lepszych aut w historii testow...

Dodano po 5 minutach 27 sekundach:
Markkofan pisze:
czwartek 06 gru 2018, 07:55
Screenshot_20181016-210736_Drive.jpg@Sebastian a moglbys wstawic zdjecia tego porownania tutaj? Nadmienie, ze w szwedzkich gazetach motoryzacyjnych bardzo chwala zawieszenie i prowadzenie nowej Insignii, ktora test losia pokonala jako jedno z lepszych aut w historii testow...
#SupportKubica

Sebastian
Posty: 92
Rejestracja: niedziela 05 lis 2017, 13:45
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1,5 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wałbrzych
Województwo: Dolnośląskie

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Sebastian » czwartek 06 gru 2018, 17:28

Raczej nie można kopiować artykułów. Porównanie w Motorze nr 49/2018 dotyczyło Insigni, peugeot 508 , talizman, mazda 6, mondeo, passat. Cyt.dot insigni "Z zawieszeniem dobrym, ale w tym porównaniu plasujacym się w ogonie stawki" . "zapędy do dynamicznej jazdy powstrzymują z kolei wyraźne przechyły boczne i niemała podsterowność". Punktacja za trzymanie się drogi Mondeo, Mazda, Opel po 16 pkt, Peugeot, Renault, Volkswagen 18 pkt, Skoda 17 pkt. Test dotyczył aut przednionapedowych.

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Cloud » czwartek 06 gru 2018, 20:33

Ale jaja. Serio, gdybym nie jeździł Superbem w zeszłym tygodniu, to bym jakoś bardzo nie protestował, ale to co przeczytałem, to jakiś cyrk.

Insignia przy Superbie to jak sportowy wóz. Iska diesel, napęd na przód, superb diesel napęd na przód, wiec porównanie mam bezpośrednie.

Żeby było ciekawiej - pracownik jeździł wcześniej mondeo z 2017r i po pierwszej trasie (Oświęcim - Łódź, jakieś 300km) stwierdził, że Superba trochę bardziej buja niż Mondeo i trochę gorzej się prowadzi. Wyniki testu standardowo - Passat, zaraz za nim Superb a później reszta opisywanej przeze mnie stawki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Markkofan
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2018, 19:28
Posiadane auto: Insignia ST 1.5T
Silnik: 1.5 T 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Sztokholm
Województwo: Szwecja

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Markkofan » piątek 07 gru 2018, 13:32

To moze ktorys z milych forumowiczow podeslalby mi na priv zdjecia testu? Bo ja w Szwecji nie jestem w stanie kupic tej gazety...
#SupportKubica

Awatar użytkownika
pancer
Posty: 678
Rejestracja: niedziela 18 mar 2018, 09:50
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 1.5 165KM MT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: pancer » czwartek 13 gru 2018, 17:57

Cloud spójrz co zrobił VW. Ja to podejrzewałem w twoim aucie.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ch/89js2y1

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Test w Motorze, więcej tego szmatławca nie kupię

Postautor: Cloud » czwartek 13 gru 2018, 18:19

O masakra. Może niektórzy trafili na ficzery z przyszłości :D
U mnie po wielu wizytach i wymianie połowy samochodu jest spoko. Trochę plastiki jeszcze trzeszczą, ale już jest coraz lepiej - co wizyta poprawiają :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości