Problem z subwooferem

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i Innych Sprzętach używanych w Nowej Insignii
Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » poniedziałek 15 paź 2018, 17:35

Pytanie do forumowego Dealera @FPWroclaw :
Czy jest możliwość dołożenia (za jaką kwotę)
wzmacniacza, żeby sub firmy Bose zaczął żyć tak jak został do tego zaprojektowany?
Wożenie namiastki suba ( mikro drgania membrany) jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem.
Gdyby mój sprzedawca powiedział mi, że to co będzie zamontowane w moim bagażniku, będzie tylko atrapą suba, zamówił bym koło dojazdowe. A tak, na tę chwilę nie mam ani suba ani koła.
Porażka!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 paź 2018, 20:00 przez coolik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodanie "@FPWroclaw"

Yeti
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 18 mar 2018, 22:53
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 2.0
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Yeti » poniedziałek 17 gru 2018, 23:07

Podbiję temat, bo w zasadzie nie ma odpowiedzi.
Co zrobić, żeby fabrycznie zamontowany subwoofer Bose zaczął działać? Ja rozumiem że "działa ale słabo", ale mnie to absolutnie nie satysfakcjonuje.
Zastanawiam się nad jego usunięciem, ale gdyby była opcja żeby zaczął grać, to zostawię.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » wtorek 18 gru 2018, 08:17

Mój serwis się poddał. Stwierdzili, że tak ma być, tzn. jak to ująles: "działać ale slabo". Podobno jeżeli nie mamy na glosnikach przednich napisu "Bose", oznacza to że nie ma zamontowanego dedykowanego wzmacniacza i subwoofer będzie grał tak jak gra czyli praktycznie wcale. Czuje się oszukany przez centralę Opla. Zamawiając samochód, miałem na piśmie że będzie zamontowany subwoofer. Owszem mam ale jego atrapę...

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: wassermann » wtorek 18 gru 2018, 09:11

@Pepe, A czy dopłacałeś do systemu audio BOSE?
Wcześniej wyjaśniałem, że obecność subwoofera nic nie znaczy. Poza pierwszymi wypustami z 2017, gdzie full BOSE było w cenie topowej wersji 2.0T. Potem to obcięli. Sam subwoofer został, bo jest elementem wyposażenia związanego ze wzmacnianiem odgłosów silnika i aktywnej redukcji szumów w 2.0T. Natomiast za "grające BOSE" trzeba było dopłacić cennikowo bodajże 1500 zł. Jeśli pominąłeś tę pozycję przy zamawianiu, to dlaczego czujesz się oszukany?

M.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » wtorek 18 gru 2018, 11:03

@Wassermann dlatego, że w opisie konfiguracji nie było słowa o w tym, że w systemie audio nie będzie wykorzystywany subwoofer. Dla mnie było logiczne, że subwoofer przedewszystkim powinien współpracować z systemem audio a nie z funkcjami pobocznymi. Jeżeli handlowiec by mi to uzmysłowił, dopłaciłbym do systemu Bose. Dowiedziałem się jednak, że subufer jest zamontowany w aucie. nawet pokazał mi go w demonstracyjnej Insigni w salonie.

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: wassermann » wtorek 18 gru 2018, 12:15

No ale miałeś cennik przed oczami? Była tam pozycja "system dźwiękowy BOSE" za 1500 zł do 2.0T. Zwykłe audio nie korzysta z subwoofera.
Nie chcę się sprzeczać, nie o to chodzi, ale nie bardzo widzę podstawę do wysuwania oskarżeń. Szkoda tylko, że nie można sobie "odpalić go" po znajomości programowo, bo - z tego co napisaliście - te 1500 zł zawiera nie tylko aktywację, ale i brakujący kawałek hardware'u.
A że handlowiec coś pokazywał... Oni nie mają pojęcia o pojęciu. W moim przypadku to niektóre rzeczy ja pokazywałem handlowcowi, który był wielce pomocny, ale nie był aż takim maniakiem Insignii, żeby znać wszystkie jej szczegóły.

M.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » wtorek 18 gru 2018, 19:12

Tak. Miałem cennik przed oczami.Miałem też wypisane konkretne wyposażenie z którego wynikało że będzie subwoofer. Lista wyposażenia zawierająca subwoofer była załącznikiem umowy kupna. Zatem powołując się na ten dokument, "zwykłe jak to nazywasz audio" też zawiera wyżej wymieniony sprzęt. Mogę zrobić Ci skan załącznika umowy. Dlatego czuje się oszukany.

Ktoś na forum opisywał sytuację bliźniaczą do tej o której rozmawiamy. Podobno jeden z serwisów we Wrocławiu, dokładnie mówimy o serwisie w którym pracuje nasz formowy dealer, sytuację rozwiązał. Wątpię w to, ponieważ kontaktowałem się z naszym forumowym dilerem jak też dzwoniłem do rzeczonego serwisu we Wrocławiu. Wysłałem maila w tej sprawie, niestety nikt się tym nie zajął.
Myślę, że nic w tej sprawie nie da się zrobić.

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Cloud » wtorek 18 gru 2018, 19:32

Pepe, weź zapytaj w jakiejś firmie, gdzie zajmują się car audio. Może będzie możliwość dołożenia wzmacniacza za parę stówek i będzie to mniej bolesne niż kopanie się z koniem (oplem).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Problem z subwooferem

Postautor: coolik » wtorek 18 gru 2018, 20:14

To ja byłem w serwisie we Wrocławiu i pisałem, że "zaczął działać". Znaczy to tyle, że "zaczął działać", ale działa słabo niestety. Jak już tutaj napisano, brakuje wzmacniacza, który "wyciśnie z niego więcej". Próbowałem się od @FPWroclaw dowiedzieć, czy można taki wzmacniacz dołożyć, ale nie dostałem odpowiedzi.

A tak na marginesie, to w specyfikacji 2018 jest x głośników + subwoofer. Jak dowiadywałem sie, czym się to różni od BOSE za 1,5k ekstra, to mi powiedziano, ze niema naklejek i nie ma wzmacniacza _dźwięków silnika_. Więc stwierdziłem, że bomba, bo nie potrzebuje żeby mi silnik ryczał w środku. Niestety okazało się, że nie tylko _dźwięk silnika_ on wzmacniał. :/ Ja planuje zamienić suba na dojazdówkę :D

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » wtorek 18 gru 2018, 22:08

@coolik trafiłeś w punkt! Dokładnie tak to odebrałem jak Ty! Też nie czułem potrzeby mieć "wzmocnionego" silnika we wnętrzu. Jak bym chciał słyszeć silnik w środku to bym się zainteresował autami stricte sportowymi a nie uturbionymi benzynami. Gwoli ścisłości: przekładam komfort prowadzenia nad ryczący silnik. Na marginesie: dźwięk 260 KM jest przepiękny ale zarazem nie przeszkadzający w codziennej jeździe.
ps: minus dla naszego forumowego dealera a bardziej salonu + serwisu ktory ( dealer) reprezentuje. Rozmawielem z nim ( naszym dealerem) przez telefon o tym problemie. Odparł, że zna problem ale odesłal mnie do " swojego" serwisu. Po kontakcie telefonicznym serwisant poprosił mnie o przesłanie oficjalnego maila, mówiąc że zapozna się z problemem. Minęło bardzo dużo czasu. Jak się domyslacie-@FPWroclaw się nie odezwał...
ps. mam nieodparte wrażenie ( po ilości postów) , że nasz dealer skupia się na promowaniu sprzedaży płatnej (dodatkowej) ochrony gwarancyjnej z czego pewnie ma prowizję a nie z faktycznej przyjacielskiej pomocy kolegom z forum...

Awatar użytkownika
radekj
Posty: 436
Rejestracja: środa 20 gru 2017, 11:54
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska

Re: Problem z subwooferem

Postautor: radekj » środa 19 gru 2018, 09:32

Pepe pisze:
wtorek 18 gru 2018, 22:08
Na marginesie: dźwięk 260 KM jest przepiękny ale zarazem nie przeszkadzający w codziennej jeździe.
Z resztą wypowiedzi się w pełni zgodzę, ale tutaj to pojechałeś! Ten silnik nie ma dźwięku. 3 cylindrowy silnik w Mini żony ma ciekawszy dźwięk.
Jego mega plusem jest to że go nie słychać, komfort jazdy przede wszystkim!

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » środa 19 gru 2018, 11:07

@radekj no nie mogę się z Tobą zgodzić:)
W trakcie dynamicznego przyspieszania (powyżej 4000 obr.) ten silnik wydaje całkiem dobrze słyszalny i sympatyczny dźwięk:)

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Posty: 205
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 22:24
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: FPWroclaw » środa 19 gru 2018, 11:51

Pepe pisze:
wtorek 18 gru 2018, 22:08
@coolik trafiłeś w punkt! Dokładnie tak to odebrałem jak Ty! Też nie czułem potrzeby mieć "wzmocnionego" silnika we wnętrzu. Jak bym chciał słyszeć silnik w środku to bym się zainteresował autami stricte sportowymi a nie uturbionymi benzynami. Gwoli ścisłości: przekładam komfort prowadzenia nad ryczący silnik. Na marginesie: dźwięk 260 KM jest przepiękny ale zarazem nie przeszkadzający w codziennej jeździe.
ps: minus dla naszego forumowego dealera a bardziej salonu + serwisu ktory ( dealer) reprezentuje. Rozmawielem z nim ( naszym dealerem) przez telefon o tym problemie. Odparł, że zna problem ale odesłal mnie do " swojego" serwisu. Po kontakcie telefonicznym serwisant poprosił mnie o przesłanie oficjalnego maila, mówiąc że zapozna się z problemem. Minęło bardzo dużo czasu. Jak się domyslacie-@FPWroclaw się nie odezwał...
ps. mam nieodparte wrażenie ( po ilości postów) , że nasz dealer skupia się na promowaniu sprzedaży płatnej (dodatkowej) ochrony gwarancyjnej z czego pewnie ma prowizję a nie z faktycznej przyjacielskiej pomocy kolegom z forum...
Nie pisz bzdur wyssanych z Palca. Żaden handlowiec nie zarabia na FC - to nie jest produkt za który jesteśmy wynagrodzeni. Dwa - oferta dla forum ma rabaty o które walczyłem z centralą. Normalnie nie jest to produkt rabatowany.

W Twojej sprawie, dzwonisz do mnie - opowiadam, ze serwis pomógł klientowi z Twoim problemem, daje kontakt na serwis - nie oddzwaniają - dzwonisz do mnie/piszesz maila. Podejść i im przypomnieć to nie problem. Ale spoko - łatwiej jest napisać post na forum :)
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Insigni i pokrewnych.
Najlepsze oferty na rynku, odbiór we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach.

Zapraszam do kontaktu - mój email: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb 9-14)

Piotr_Ww
Posty: 261
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 18:37
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: F20DVH AT8
Rocznik auta: 2021
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Piotr_Ww » środa 19 gru 2018, 16:09

Pozwolę sobie stanąć w obronie Pepe. Przecież napisał, że ma cyt. "nieodparte wrażenie" a nie że tak jest w rzeczywistości. Dlatego nie nazwalbym tego bzdurą wyssaną z palca.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Problem z subwooferem

Postautor: Pepe » środa 19 gru 2018, 18:56

Dzięki Piotr_ww za wsparcie:)
Fajnie, że Ty mój post odebrałeś normalnie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości