Brak muzyki po bluetooth

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i Innych Sprzętach używanych w Nowej Insignii
coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » piątek 07 gru 2018, 09:25

Hej,
Trochę wychodzi brak znajomości rozwiązań Car Audio. Chciałem sobie ostatnio posłuchać audiobooka z telefonu po bluetooth w samochodzie i mi sie nie udało. Wszystko było elegancko połączone, rozmawiać mogłem bez przeszkód, ale nie mogę odtworzyć muzyki (e.g. spotify) ani audiobooka (Google Books). Czy to tak jest normalnie? Wiem, że mogę odpalić kablem AndroidAuto i wtedy pewnie zadziała, ale nie lubię kabelków. :) Korzystam z Samsunga A5. U mnie coś jest nie tak, czy tak to po prostu działa?

Awatar użytkownika
radekj
Posty: 436
Rejestracja: środa 20 gru 2017, 11:54
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: radekj » piątek 07 gru 2018, 09:35

Hmmm... powinno działać bez problemu. U siebie puszczałem mp3 z Powerampa czy filmy z YT w samochodzie po BT. Nawet w zastępczej Astrze IV to działa.
Jako źródło w samochodzie wybrałem telefon (wyświetla się nazwa telefonu). Sprawdź czy YT działa, jeśli nie to może:
- sprawdź wybrane profile w połączeniu BT
- sparuj telefon ponownie

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » piątek 07 gru 2018, 09:49

Ufff, bo juz myślalem, że mam jakies chore wymagania. Co to znaczy: "- sprawdź wybrane profile w połączeniu BT" ?

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: Cloud » piątek 07 gru 2018, 10:09

A ustawiłeś w telefonie źródło dźwięku na zewnętrzne? Czasem się glitchuje i samo zmienia na głośniki telefonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
pancer
Posty: 678
Rejestracja: niedziela 18 mar 2018, 09:50
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 1.5 165KM MT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: pancer » piątek 07 gru 2018, 10:25

A czy dźwięk z aplikacji muzycznych nie leci via bluetooth kanałem audio multimediów, a nie połączeń? Jeśli tak to warto spróbować poniższej procedury:

Jak masz Samsunga (dla innych z Androidem pewnie będzie to samo) to na ekranie głównym zrzuć górną belkę z ustawieniami na dół aby widzieć na samej górze rząd guzików odpowiedzialnych za włączanie wifi, bluetooth, dane komórkowe itp. przytrzymaj guzik Bluetooth, aż wejdzie ci w ustawienia bluetooth. Tam zobaczysz sparowane urządzenia, będzie też widoczny twój samochód. Jeśli jest prawidłowo połączony to będziesz miał napisane "Podłączony do dźw. poł. i multimediów". Jeśli masz tam napisane tylko "Podłączony do dźw. poł." to musisz kliknąć trybik obok tego napisu i w następnym ekranie włączyć "Multimedia"audio".

Mam nadzieje że to będzie to.

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » piątek 07 gru 2018, 18:04

Niestety, postępowałem zgodnie z Waszymi sugestiami i nic. W profilu BT ma zaznaczone media. Telefon nawet pokazuje w ustawieniach głośności, że steruję głośnością BT, ale samochód dalej milczy. Znaczy się gra dalej radio. Usunąłem i sparowałem ponownie telefon i też nie pomogło. Sprawdziłem inny telefon z Androidem i jest dokładnie to samo.
Coś powinienem przestawić w samochodzie, czy pora na serwis?

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: rahv » piątek 07 gru 2018, 18:40

Ale jeśli dalej gra radio to znaczy, ze nie przestawiłeś na media, czyli pendrive lub właśnie telefon. Musisz przestawić klikając media na ekranie samochodu, aż pokaże się telefon inaczej dalej odtwarza radio mimo podłączenia telefonu po BT

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » piątek 07 gru 2018, 20:30

Ok, to musze pogrzebac, bo jak wlaczam media to mi odtwarza od razu z pendrive'a. Myslalem ze sie samo przelaczy z radia.
-----

Ogarnąłem :) Jak się kliknie 2 w razy media to sie przełącza USB-BT

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: rahv » sobota 08 gru 2018, 10:18

Brawo Ty

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » niedziela 23 gru 2018, 16:25

A jeszcze ciekawostka z moich przygód z Car Audio. Grzebałem dziś tam z tą muzyką z tel i już na koniec chciałem właczyć radio klikając noe w ikonę radia, a w guzik z zapamiętaną stacją. Ku memu zdziwieniu samochód odpalił na tel apkę z radiami interentowymi i uruchomił mi tę stację w apce z netu. Zorientowałem sie dopiero po chwili bo wyświetlil sie pasek odtwarzania :)
Taka o ciekawostka. Tak, wiem, brawo ja :)

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: rahv » niedziela 23 gru 2018, 22:42

A jeszcze raz tylko wolniej możesz napisać, bo nie ogarnąłem . Poważnie

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Brak muzyki po bluetooth

Postautor: coolik » poniedziałek 24 gru 2018, 09:48

Pisałem na telefonie, może to dlatego ;)
To jeszcze raz. Słuchałem muzyki z tel po bluetooth i już chciałem skończyć, więc kliknąłem na guzik z zapamiętaną stacją (ta lista z ulubionymi na dole, a nie ikonka "radio") był to RMFMAXX i po chwili zacząłem słyszeć audycję. Po kilku minutach dźwięk na chwilę ucichł zainteresowałem się co się dzieje i zauważyłem, że wyświetla mi się pasek odtwarzania/postępu (taki jak np. słuchaniu z USB). Sprawdzam więc co się dzieje i okazało się, że muzyka leci z telefonu, na którym jest odpalona apka z radiami internetowymi ustawiona na RMFMAXX. Możliwe, że to jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności, bo w tej apce na tel też akurat miałem dodaną do ulubionych RMFMAXX.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości