OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

W tym miejscu znajdą się tematy związane z zakupem auta, promocjami i innymi akcjami.
Awatar użytkownika
FPWroclaw
Posty: 205
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 22:24
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie

OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: FPWroclaw » wtorek 14 maja 2019, 10:02

OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Witajcie,

Oficjalnie startujemy z nowym-starym produktem finansowania nowych samochodów marki Opel.

Program Free2Move Lease (F2ML) – zastępujący obecny program Opel Drive Plan (ODP)

Program Free2Move Lease ma na celu zaoferowanie klientom Biznesowym z grupy Małych i Średnich Przedsiębiorstw bardzo atrakcyjnej raty wzbogaconego leasingu operacyjnego na wybrane, najpopularniejsze modele Opla. Program oparty jest na leasingu operacyjnym z serwisem i gwarantowaną wartością rezydualną.
Partnerem businessowym obsługującym program jest Firma Arval Polska która z dniem dzisiejszym staje się operatorem programu.

1.USŁUGI SKŁADOWE W PROGRAMIE Free2Move Lease:
- FINANSOWANIE (STAŁE RATY),
- ZRYCZAŁTOWANY SERWIS W ASO OPEL W OKRESIE TRWANIA UMOWY (PRZEGLĄDY, NAPRAWY EKSPLOATACYJNE I POGWARANCYJNE),
- LIKWIDACJA SZKÓD W ASO,
- SAMOCHÓD ZASTĘPCZY NA CZAS NAPRAWY BLACHARSKO - LAKIERNICZEJ,
- PAKIET UBEZPIECZEŃ PZU OPEL,

- OPONY WRAZ ZE SKŁADOWANIEM, WYMIANĄ I LOGISTYKĄ (KLASY MEDIUM LUB PREMIUM - OPCJONALNA USŁUGA),

2. OPONY
Opony klasy medium będą instalowane do kół o rozmiarze do 16’ włącznie i są to opony marek: Firestone, Fulda, Kleber. Opony marki klasy premium są montowane do kół o rozmiarze od 17’ włącznie i są to opony marek Goodyear, Bridgestone, Michelin lub opony innych producentów o porównywalnej jakości.

3. UBEZPIECZENIE
Wieloletnie pakiety promocyjne: zryczałtowane stawki dla wszystkich modeli marki Opel wg. aktualnej oferty ubezpieczeń PZU Opel przesyłanej Dealerom przez agenta ubezpieczeniowego Promesa Plus – oferta aktualna na dzień ogłoszenia biuletynu:
• ubezpieczenie dwuletnie – stawka wynosi 6,9% sumy ubezpieczenia
• ubezpieczenie trzyletnie – stawka wynosi 9,7% sumy ubezpieczenia
• ubezpieczenie czteroletnie – stawka wynosi 12,5% sumy ubezpieczenia

4. PRZYKŁADOWE RATY
Przykładowe raty skalkulowane zostały dla opłaty wstępnej (OW) wynoszącej 10%. Raty podane poniżej są poglądowe i służą do poinformowania klienta o wysokości raty w programie F2ML. Wiążąca oferta dla klienta powinna być każdorazowo przygotowana za pomocą kalkulatorów
Przykładowe raty (z uwzględnieniem wszystkich składowych)
Obrazek

Klient może wybrać dogodną dla niego wysokość opłaty wstępnej, która w programie F2ML może wynosić od 0% do 30%. W przypadku zmiany wysokości opłaty wstępnej należy przekalkulować ofertę leasingową dla klienta korzystając z kalkulatora udostępnionego przez operatora programu.

UWAGA! Programem objęte są samochody z roku produkcji 2019.

Okres trwania umowy może wynosić 24, 36 lub 48 miesięcy z łącznym limitem przebiegu od 20 do 210 tys. km. Przebieg wprowadzany w kalkulatorze odnosi się do rocznej wartości stąd maksymalne limity przebiegu wynoszą:
- 200 tys. km dla kontraktu 24 m-cznego (2 lata x 100 tys km)
- 210 tys. km dla kontraktu 36 m-cznego (3 lata x 70 tys km)
- 210 tys. km dla kontraktu 48 m-cznego (4 lata x 52.5 tys km)

Istnieje możliwość odkupu samochodów po kontrakcie, zarówno przez klienta jak i dealera.

Zapraszam do dyskusji a zainteresowanych do wycen - rabaty na Opel Drive Plan zawsze plasowały się na czele stawki zniżek Opla - nie inaczej jest i w przypadku Free to Move.

Pozdrawiam
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Insigni i pokrewnych.
Najlepsze oferty na rynku, odbiór we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach.

Zapraszam do kontaktu - mój email: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb 9-14)

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: Cloud » wtorek 14 maja 2019, 16:42

Miałeś okazje porównać cenę ODP z nowym produktem przy tej samej cenie samochodu? Wyszła jakaś różnica?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Posty: 205
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 22:24
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: FPWroclaw » środa 15 maja 2019, 07:24

Jeszcze nie porównywalny ale zleciłem zrobienie takiej kalkulacji na wcześniej oferowanym w ODP.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Insigni i pokrewnych.
Najlepsze oferty na rynku, odbiór we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach.

Zapraszam do kontaktu - mój email: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb 9-14)

wassermann
Posty: 733
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: wassermann » środa 15 maja 2019, 07:37

Cała zmiana wzięła się zapewne z tego, że zamiast Idea Getin Leasing, jaki był pod spodem ODP, teraz jest leasing mobilny Arval - BNP Paribas. Czyli bank francuski. Raz, że moneta wpada do kieszeni Francuzów, a dwa, że Idea ma problemy.

M.

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 105
Rejestracja: sobota 21 kwie 2018, 13:35
Posiadane auto: GS Exclusive
Silnik: 2.0 DTR 210KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: Mario » środa 15 maja 2019, 12:13

Bez podania wartości samochodu to zestawienie nic nie mówi, wysokość raty zależy od ceny samochodu i jego wyposażenia a tu tego nie ma

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: Cloud » środa 15 maja 2019, 12:20

Jest wersja i silnik. Na sto procent to cena bazowa danej wersji, bez żadnych dodatków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 105
Rejestracja: sobota 21 kwie 2018, 13:35
Posiadane auto: GS Exclusive
Silnik: 2.0 DTR 210KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: Mario » środa 15 maja 2019, 12:36

No właśnie, baza, a kto kupuje bazę ?? Zawsze coś się dobiera. Ze swojego przykładu mogę powiedzieć, że z tej bazy ( u mnie 160 tys. zł) zrobiłem 211 tys. zł, wiec wg mnie te raty to tylko taki pogląd, faktyczna ich wysokość zależeć będzie od końcowej ceny samochodu.

wassermann
Posty: 733
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: wassermann » środa 15 maja 2019, 13:12

Spory wpływ na wysokość raty, nawet większy niż pewne różnice w oprocentowaniu, ma aktualna na dzień wyceny przewidywana wartość końcowa samochodu. Insignia zdaje się nie zapewnia najlepszych parametrów w tej kwestii. Nie wiem wszakże, czy taka wartość brana jest ze wspólnej dla wszystkich banków bazy centralnej, czy też każdy bank prowadzi swoje własne prognozy.
Przerabiałem to w ub. roku, gdy miałem już w ręku kalkulację/ofertę ODP poczynioną w dniu złożenia zamówienia, samochód się produkował, a umowę leasingu miałem podpisać dopiero przed jego odbiorem. W międzyczasie wyceny Insignii zleciały. Dealer był w porządku i zostawił mi parametry z kalulacji ofertowej na dzień zamówienia auta. Ale gdybym chciał zmienić dowolny parametr (np. okres leasingu albo choćby procent udziału własnego), no to kalkulacja musiałaby odbyć się od nowa na już mniej korzystnych warunkach.

M.

longman
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 08:51
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 2.0 260 KM 4x4 8AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: OKIEM DEALERA - OPEL FREE TO MOVE (DRIVE PLAN 2019)

Postautor: longman » poniedziałek 08 lip 2019, 10:05

Dla mnie niezrozumiałe w ODP były/są zasady dot. ubezpieczenia, na którym w 2018 straciłem 1.5k w skali roku - PZU vs. mój Agent (wychodziło Generali).

Do tego w tym roku dowiedziałem się że ubezpieczenie w ODP mogłem wziąć u innego dealera i podobno nadal tak można zrobić.
Z tego co wiem, to nadal nie ma opcji na ubezpieczenie zewnętrzne, nawet w kolejnym roku ODP, co w porównaniu do VW czy Skody jest słabe (uwzględniając dodatkową opłatę w Getinie za ubezp. zewnętrzne).

Ubezpieczając auto w ODP mogłem wykupić polisę na rok albo na 3 lata w moim przypadku i o ile przy rocznej polisie mogłem zapłacić w dwóch ratach (co się w sumie nie opłacało), to przy polisie na 3 lata musiałem wyskoczyć z niemal 12k PLN - nie było opcji rozbicia płatności nawet na dwie raty...

Jestem ciekaw jak będzie wyglądało zdanie auta za 2 lata, za co będę musiał dopłacać, np. za rysy na lakierze wodnym, który można porysować 'paznokciem' ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości