Ikona pomarańczowego plusa ?

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i Innych Sprzętach używanych w Nowej Insignii
Aronn
Posty: 9
Rejestracja: piątek 12 kwie 2019, 12:29
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6T 200ps
Rocznik auta: 2019
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: Aronn » czwartek 11 lip 2019, 13:20

Witam, czy spotkał się ktoś z was (mam na myśli użytkowników z wyświetlaczem elektronicznym) z małą, pomarańczową ikonką z plusem ? Pojawiła mi się tylko na kilka sekund, mniej więcej tam, gdzie wyświetlane są znaki drogowe wykryte przez Opel eye. Pytałem w ASO, i "problem" jest im znany, ale nie wiedzą co to. Rzekomo wysyłali zapytanie do "Niemiec" i tam też nie wiedzą. Jeżeli trzymać się kolorystyki kontrolek na desce rozdzielczej (zielony/pomarańczowy/czerwony), może oznacza coś na co trzeba by jednak zwrócić uwagę ?
Niestety nie zrobiłem zdjęcia, trwało to za krótko, ale w całej instrukcji nie ma o tym słowa. Co więcej, nie znalazłem absolutnie żadnego zdjęcia tego symbolu.

Awatar użytkownika
radekj
Posty: 436
Rejestracja: środa 20 gru 2017, 11:54
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska

Re: Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: radekj » czwartek 11 lip 2019, 17:50

Widziałem i też mnie ciekawiło. Wydaje mi się, że to jakaś dodatkowa informacja, która nie mieści się na ekranie i jest dostępna na ekranie rozpoznawania znaków. W trakcie jazdy ciężko to jednak sprawdzać a tak jak pisałeś znika za chwilę. Może w instrukcji pisze :)

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: andrew » piątek 12 lip 2019, 04:50

też mit wskoczyło parę razy i też nie mogę tego rozgryźć. Coś związanego z czytaniem znaków lub info odczytane z nawigacji w danym miejscu. Będziemy poszukiwać odpowiedzi, ale ja nic szczególnego nie zaobserwowałem, nawet nikt nie stał na poboczu.....

KenyBDG
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 22 kwie 2018, 10:04
Posiadane auto: Insignia B GS
Silnik: 1,5XFT AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: KenyBDG » piątek 12 lip 2019, 06:37

Poniżej cytat z instrukcji.

Informacje o aktualnie obowiązujących znakach drogowych są dostępne na specjalnej stronie systemu rozpoznawania znaków drogowych na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy.
Dodatkowo w dolnym wierszu wyświetlacza informacyjnego kierowcy jest stale wyświetlane aktualnie obowiązujące ograniczenie prędkości. W przypadku ograniczenia prędkości ze znakiem dodatkowym wyświetlany jest w tym miejscu symbol +.

Awatar użytkownika
LEM
Posty: 284
Rejestracja: poniedziałek 03 lip 2017, 19:51
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: LEM » piątek 12 lip 2019, 06:41

Ten plusik mówi o tym, że do znaku ograniczenia prędkości była tabliczka. Np dotycząca tego jakich samochodów dotyczy, godzin obowiązywania (Niemcy), Bei Nasse (też Niemcy) itp. Widać ją wtedy na ekranie rozpoznawania znaków.

Aronn
Posty: 9
Rejestracja: piątek 12 kwie 2019, 12:29
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6T 200ps
Rocznik auta: 2019
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie

Re: Ikona pomarańczowego plusa ?

Postautor: Aronn » piątek 12 lip 2019, 13:18

Cóż.. w takim razie dziękuję za odpowiedzi, i jak widać trzeba chyba doszkolić nie których pracowników w Aso ;)
Pozdrawiam!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość