START/STOP można go przełączyć, aby był wyłączony przy rozruchu silnika?

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Nowej Insignii
Awatar użytkownika
qucze
Posty: 111
Rejestracja: sobota 25 lis 2017, 11:19
Posiadane auto: Insignia Tourer OPC
Silnik: 1.6 DTH, 136KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: Województwo?

Re: START/STOP można go przełączyć, aby był wyłączony przy rozruchu silnika?

Postautor: qucze » wtorek 12 mar 2019, 09:31

Jeżeli to Cię pocieszy, to u mnie 1raz zadziałało po około miesiącu. Auto odebrałem na początku marca, dopiero załączylo w kwietniu jak się cieplej zrobilo. Teraz to nawet przy -5C potrafi załączyć.
Wnerwiajace jest strasznie bo nawet przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gdzie nieraz szybko trzeba wdepnac żeby się zmieścić, nie zdąży odpalić silnika... miałem ze 2razy taka sytuację bardzo niebezpieczna (raz dałem po hamulcach, 2raz ucieklem na pobocze) . Wyłączam to badziewie od razu po starcie.

longman
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 08:51
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 2.0 260 KM 4x4 8AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: START/STOP można go przełączyć, aby był wyłączony przy rozruchu silnika?

Postautor: longman » poniedziałek 15 lip 2019, 12:30

Z mojej strony, S/S działał od razu, ale było ciepło kiedy odbierałem auto - sierpień 2018. Nigdy też nie było sytuacji żeby nie działał, nawet zimą - parkując przez cały dzień na parkingu strzeżonym czasami zapominam wyłączyć to ustrojstwo i po dojechaniu do szlabanu silnik gaśnie.

Natomiast czasami używam S/S na skrzyżowaniach z długimi cyklami sygnalizacji albo przejazdach kolejowych (o ile wskazanie temp. oleju ma swoją właściwą wartość) i S/S włącza ponownie silnik po paru minutach - mam np. włączony lekko nawiew oraz radio.

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: START/STOP można go przełączyć, aby był wyłączony przy rozruchu silnika?

Postautor: andrew » poniedziałek 15 lip 2019, 12:52

jeśli sterownik wykazuje, że są jakieś parametry poniżej normy, lub np. pracuje klima i nie masz uzyskanej temperatury zadanej, to S/S nie powinien wyłączyć silnika - do czasu aż sterownik uzna że wszystko jest ok.
Generalnie też wyłączony mam , ale czasami przy dużych korkach korzystam.

rks1
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 paź 2020, 21:34
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1,5 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2019
Miasto: Zawiercie
Województwo: śląskie

Re: START/STOP można go przełączyć, aby był wyłączony przy rozruchu silnika?

Postautor: rks1 » sobota 10 paź 2020, 21:35

Jest prosty sposób na dezaktywację AS&S wystarczy wstawić szeregowo dwie diody prostownicze 1A za bezpiecznikiem na przewodzie podającym informację o napięciu na akumulatorze do układu AS&S. Diody zmieniają wartość sygnału o 1,4V co dla układu oznacza, że akumulator jest poniżej normy, system przestaje wyłączać silnik. wadą jest to, że nie można włączyć funkcji start stop w dowolnym momencie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości