Pistolet odbija przy tankowaniu

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Nowej Insignii
horiz0n
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 13 cze 2019, 14:31
Posiadane auto: Insignia B
Silnik: 2.0 DTH LFS 170KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Cambridge
Województwo: Cambridgeshire

Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: horiz0n » czwartek 13 cze 2019, 15:26

Dzis mi sie przytrafilo. Podczas tankowania odbilo przy okolo 40 litrach. W zbiorniku bylo niewiele, komp pokazywal zasieg na 50mil. Probowalem dotankowac ale za kadym razem odbijal jakby byl pelny. Wskazowka pokazywala mniej wiecej 3/4 zbiornika. W ciagu dnia pojechalem na inna stacje (BP) na wszelki wypadek aby wykluczyc problem z pistoletem na poprzedniej (Shell) i zadzialo sie dokladnie to samo, tyle, ze weszlo ok. 0,5 litra. Po kilkukrotnym wyciagnieciu i wlozeniu, za ktoryms razem pozwolilo mi dotankowac brakujace 20litrow. Obstawiam jakis problem z tym debilnym mechanizmem, ktory zastapil tradycyjny odkrecany korek. Jako, ze auto jest na gwarancji i 21 jade na wymiane oleju i przyklejenie progow zadzwonilem do ASO ale serwisant twierdzi, ze to nie mozliwe. Mial ktos podobny problem?

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: balu » piątek 14 cze 2019, 06:59

Może nie problem, ale miałem kiedyś podobnie. Włożyłeś pistole dokładnei czy lekko pod skosem?

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: jami » piątek 14 cze 2019, 07:38

odskakiwanie się zdarza, ale nigdy nie było problemów z normalnym dotankowaniem do pełna. Pod koniec oczywiście trzeba wolno nalewać, ale kilka litrów jeszcze wchodzi

3maj sterkowicz_
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 17:17
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 2,0 tdi
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: 3maj sterkowicz_ » czwartek 18 lip 2019, 20:07

w rurze łączącej zbiornik z wlewem jest wąż odpowietrzający, z zaworek zwrotnym działającym tylko w jedną stronę, jak rurka do maski od nurkowania, czasami się ten zaworek zatnie to bardzo rzadko występuje ale może się trafić. Ja spotkałem się z podobnym objawem 1 raz przez 40 lat użytkowania różnych pojazdów.

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: andrew » wtorek 27 sie 2019, 06:18

Chciałem zatankować w sumie pusty zbiornik - bo ostatecznie weszło ok 56 litrów. Niestety zajęło mi to ok pół godziny, pistolet cały czas odbijał. Zdarzyło mi się to pierwszy raz i zastanawiam się czy odpowietrzenie przestało działać, czy może pistolet źle działał. Do obserwacji.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: Pepe » wtorek 27 sie 2019, 06:53

Raz na jakis czas tez tak mam. Jest to niezalezne ani od ilosci paliwa pozostalego w zbiorniku ani od marki stacji. Po prostu raz na iles tam tankowań tak sie dzieje, ze musze trzymać caly czas pistolet. Tez nie mam pojęcia z czego to wynika.

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: rahv » środa 28 sie 2019, 17:41

Też mi się zdarzył ze 2 razy taki problem. Insignia GS 170KM AT8. Wydaje mi się, że pistoletem trzeba trafić w środek rury wlewu paliwa, gdzie jeszcze jest kolejne zamknięcie rozsuwane pistoletem dystrybutora. Dopiero, jak dobrze trafię tam gdzieś głębiej to otwieram wlew i pistolet nie odbija.

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Pistolet odbija przy tankowaniu

Postautor: wassermann » czwartek 29 sie 2019, 09:19

Do mojej Insi wlałem już ok. 2500 litrów paliwa i tylko raz pistolet nienaturalnie szybko odbił. Było to wówczas, gdy chciałem dopełnić zbiornik gdy miałem w nim ok. 3/4 stanu. Powinno wejść 15-20 litrów, a odbił przed 10 i potem odbijał raz za razem, więc odpuściłem dolewanie. Wszystkie inne przypadki bez problemu. Na ogół zalewam na dość pusty lub bardzo pusty zbiornik i wchodzi ponad 55 litrów bez szemrania.
Inna sprawa, że bywają dystrybutory, w których pistolet sam z siebie odbija. Mam to w drugim aucie (diesel) i stacji niedaleko domu. Od lat korzystam z jednego dystrybutora i jest dobrze. Wpycham do oporu, zakładam blokadę, leje się samo do końca. A co podjadę pod inny dystrybutor na tej stacji, to zawsze przygoda z odbijaniem dosłownie od pierwszych litrów. Nie da się nalać, bo pod dłonią odbija dźwignia i leje się po 1-2 litry, to żadna robota. Pomaga niewpychanie pistoletu do końca. Mówiłem obsłudze, ale nikt się nie skarży.

M.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość