OnStar - czy przedłużacie?

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i Innych Sprzętach używanych w Nowej Insignii
longman
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 08:51
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 2.0 260 KM 4x4 8AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: longman » piątek 16 sie 2019, 09:59

Jak w temacie - czy przedłużacie usługę na kolejny okres ?

Kończy mi się okres próbny i zastanawiam się czy przedłużać i wydać 34,5 * 12 mcy.
Nie korzystam aktywnie praktycznie wcale, ale jak mniemam brak abonamentu skutkuje brakiem namierzenia via GPS, wezwania służb ratunkowych w razie wypadku (?).

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: rahv » piątek 16 sie 2019, 17:33

My to zrobiliśmy w obu Oplach. Raz nam się bardzo przydało. To żaden koszt przy komforcie posiadania usługi.

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: andrew » piątek 16 sie 2019, 18:04

ja też przedłużyłem. Mam subwoofer.
Tak jak pisze @rahv koszt znikomy.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: Pepe » niedziela 18 sie 2019, 09:18

Jaka jest zaleznosc pomiedzy OnStarem a subwooferem?

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: andrew » niedziela 18 sie 2019, 09:24

@Pepe - bardzo prosta - nie mam koła zapasowego. Taka przenośnia :) jeśli mamy takie wybory, to trzeba to tak traktować.
A tak na poważnie - nie są to jakieś wielkie pieniądze, a zawsze może się coś zdarzyć.

Pepe
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 10:49
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 /260KM, AT8, 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waw
Województwo: mazowieckie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: Pepe » poniedziałek 19 sie 2019, 10:32

Jasne. Tez mam subwoofer. Zresztą niedzialający :lol:

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: jami » poniedziałek 19 sie 2019, 13:02

ja znowu miałem zestaw naprawczy, który zastąpiłem kołem zapasowym i narzędziami do jego zmiany. Mam nadzieję, że się nie przydadzą :lol:
O subie nawet nie myślę, bo jest mi zbędny :D
OnStara nie mam i zupełnie nie brakuje mi tych opcji

Awatar użytkownika
WuDoRa
Posty: 29
Rejestracja: piątek 12 kwie 2019, 14:40
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2019
Miasto: Świdnica
Województwo: Dolnośląskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: WuDoRa » sobota 31 sie 2019, 11:39

OnStar i tak tylko do końca 2020, potem przestanie działać...

https://www.onstareurope.com/pl/faq-2020/
Obrazek

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: balu » wtorek 03 wrz 2019, 08:26

andrew pisze:
niedziela 18 sie 2019, 09:24
@Pepe - bardzo prosta - nie mam koła zapasowego. Taka przenośnia :) jeśli mamy takie wybory, to trzeba to tak traktować.
A tak na poważnie - nie są to jakieś wielkie pieniądze, a zawsze może się coś zdarzyć.
A jak to się ma do tego że teraz ten pakiet nie obejmuje akcji związanych z oponami? Dopytywałem o to w którymś wątku z naszym dealerem.

wassermann
Posty: 733
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: wassermann » wtorek 03 wrz 2019, 09:58

Pisałem o tym już tutaj:
brak-onstar-t503-45.html#top

Przedłużenie abonamentu OnStar z zachowaniem ciągłości, zapewnia bonus w postaci przedłużenia Opel Assistance.

Normalnie auto ma gwarancję 2-letnią z assistance tylko na pierwszy rok. O ile ktoś nie przedłużał gwarancji za pomocą dodatkowo płatnych pakietów FlexCare, to przedłużając OnStara może sobie zapewnić w ten sposób ochronę assistance. Czyli faktyczny związek między OnStarem a kołem zapasowym, którego wielu z nas nie ma :lol: Oczywiście przed takim ruchem proszę upewnić się w Oplu. Wiedzę czerpię z książeczki serwisowej, strona 49.

P.S. Roczny kosztuje tyle co 10 miesięcznych - 349.50 zł brutto.

M.

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: balu » wtorek 03 wrz 2019, 11:30

Zgadza się, chodzi mi bardziej o to:

https://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/gwarancja.html
Opel Assistance zapewnia bezpłatną pomoc w przypadku nagłej awarii Twojego Opla ....
i dalej:
Termin „awaria” nie obejmuje zdarzeń takich, jak: ogólne wycofanie z rynku wadliwego produktu, rutynowe lub inne kontrole i przeglądy serwisowe czy montaż wyposażenia dodatkowego. Kradzież, pożar, zbicie szyby, zgubienie kluczyków, zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, stosowanie niewłaściwego paliwa, brak paliwa, brak AdBlue, uszkodzenia ogumienia i uszkodzenia przyczepy nie są uważane za awarie w powyższym znaczeniu tego słowa.
czyli jeżeli dobrze czytam jest wyłączenie awarii opony z Assistance.

wassermann
Posty: 733
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: wassermann » środa 04 wrz 2019, 12:14

@balu
Zaintrygowałeś mnie tymi awariami ogumienia. Nie pasowało mi to do mojego przekonania. Idąc tym tropem okazało się, że *&#! zmieniły w tym roku zasady Assistance! Dopiero od 2019 ogumienie jest wyłączone z ochrony.

W mojej książce serwisowej z 2018 jest opis Assistance, który wyraźnie mówi, że termin awarii obejmuje również uszkodzenia ogumienia. Odbyłem właśnie rozmowę z centrum Opel Assistance i potwierdziłem pozytywnie, że usługa w przypadku mojej Insignii obejmuje usuwanie skutków awarii związanej z oponami - do końca okresu zawartej umowy na warunkach takich jak w 2018. Ale jeśli ktoś kupił auto w 2019, to jego dotyczą już te nowe warunki assistance, czyli nie obejmujące opon.

I tak mam w sumie aż 3 "assistance'y" - (1) oplowski ten o którym dyskutujemy, (2) flotowy w ramach umowy serwisowej w leasingu Getin (zresztą na warunkach identycznych z oplowskimi, bo być może realizuje go Opel), no i (3) assistance w ramach ubezpieczenia PZU. Wedle regulaminów wszystkie 3 obejmują przypadki awarii opon. Ale jak ktoś ma auto prywatnie, a w ubezpieczeniu nie ma pełnego assistance, to zostaje mu assistance Opla. I tu faktycznie pojawiła się różnica na niekorzyść. W 2018 dawali więcej, a w umowach zawieranych od 2019 wycofali się z pomocy w przypadku awarii ogumienia...

M.

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: balu » środa 04 wrz 2019, 12:31

Dobra, ja też mam auto z 2018 więc też postaram się to ustalić i dam tutaj znać. Chociaż też mam flotowe w Getin więc sytuacja wygląda u mnie analogicznie.

Maxwolos
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 27 lip 2023, 19:20
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.5T 140KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: Maxwolos » czwartek 24 sie 2023, 19:45

Mamy 2023r wiecie czy ktoś wpadł na to aby wykorzystać "flaki" od OnStar i np przeprogramować go na obecne realia europejskie bez "całowania w zad Amerykańców"? Chodzi mi np o szybkie wezwanie pomocy przycisku tu u nas w Polsce

Awatar użytkownika
dokia
Posty: 125
Rejestracja: poniedziałek 09 mar 2020, 21:31
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2,0T 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Ełk
Województwo: Mazury

Re: OnStar - czy przedłużacie?

Postautor: dokia » środa 30 sie 2023, 18:29

Pomocy nie wezwiesz i tak. Ale możesz sobie z niego bramę otwierać do posesji 🤗

Na innym forum wykorzystano do trackera. Cytuję:" Z dniem 31 grudnia 2020 OnStar zakończył działalność w Europie, w efekcie właściciele pierwszych roczników IB wyposażonych w system OnStar wożą bezużyteczny sprzęt, dla którego Opel/PSA/Stellantis nie przewidują żadnej zmiany, aktualizacji czy czegokolwiek co mogłoby przywrócić jego funkcjonalność.
Próbowałem uruchomić wbudowaną w module opcję drugiego SIM jednak mimo nawiązanego połączenia LTE nie uzyskałem poprawnej transmisji danych. Zapewne zapisana na stałe konfiguracja punktu dostępowego uniemożliwia z przyczyn bezpieczeństwa komunikację z serwerem innym niż OnStar. Więc ten kierunek adaptacji modułu OnStar niestety zakończył się niczym.

OnStar korzystał z połączeń GSM/LTE oraz sygnału GPS więc sygnały te na stałe są doprowadzone do modułu poprzez instalację elektryczną pojazdu z anten na dachu. Mój pomysł opiera się na zastosowaniu urządzenia monitorującego położenie geograficzne oraz stan pojazdu bezinwazyjnie korzystającego z instalacji sygnałowej OnStar. Użyłem do tego celu GPS tracker typ TK-103B ze względu na możliwość podłączenia sygnałów z zewnętrznych anten GPS i GSM."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość