Odczytanie bledu

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Nowej Insignii
3maj sterkowicz_
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 17:17
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 2,0 tdi
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Odczytanie bledu

Postautor: 3maj sterkowicz_ » wtorek 20 sie 2019, 17:54

chek - zaświecie się też, jeśli niemożliwe jest wypalenie się DPFu. To znaczy jesli robisz krótkie przebiegi i brakuje spełnienia któregoś warunku, właściwej temperatury silnika, prędkości obrotowej, zbyt wysoki stan oleju, zbyt niskie obroty, tak mam w dislu. Jadąc oszczędnie kiedy autoamt ustwi się na 8 a prędkość obrotowa na 1600 to lipa. redukuję na ręczną zmianę i utrzymuję 2000obr i staram się jechac równo. Po pełnym cyklu wszystko wraca samo do normy. Zima to też dłuższe wypalanie się DPf bo temp zewnętrzna wystudza układ, więc mądrzej jest dać mu szansę, i zmniejszyć prędkość a podnieść obroty do żądanej, czyli ok. 2000 nie zaszkodzi. To tak z obserwacji moich. Nie wiem czy przypadkiem nie ma też warunku 1/2 stanu zbiornika paliwa. Ale to w innych samochodach spotkałem. Za krótko mam opla,

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Odczytanie bledu

Postautor: jami » środa 21 sie 2019, 05:59

3maj sterkowicz_ skoro masz opla i to Insignię B, to pewnie masz silnik B20DTH albo DTR, a nie TDI :lol:

Awatar użytkownika
Oberon
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 25 lis 2018, 00:03
Posiadane auto: Insignia Enjoy
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Odczytanie bledu

Postautor: Oberon » sobota 14 wrz 2019, 18:30

Od paru albo parunastu tygodni mam problem ze znowu przyspieszeniem auta podczas hamowania silnikiem. Wydaje mi się że po wymianie tego czujnika mam takie momenty że spalanie znowu skacze do 3l/100km

już któryś raz jestem w ASO... najpierw trochę olewajaco podeszli bo próbowali mi wcisnąć że to jest ok... Fakt że rzadko to występuje ale występuje i jest wkurzające

Ostatnio zczytali mi mapę silnika i gdzieś wysłali do inżynierow ale bugów chyba nie znaleźli... . A teraz jestem umówiony na wymianę 2 czujników temperatury więc mam nadzieję że problem ustanie choć jest to dziwne



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



AntonioFakaldo
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 15 lip 2019, 17:02
Posiadane auto: Insignia GS Ultimate
Silnik: D20DTH
Rocznik auta: 2019
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie

Re: Odczytanie bledu

Postautor: AntonioFakaldo » środa 08 lip 2020, 20:46

jami pisze:
piątek 17 maja 2019, 12:58
złącze w Insigni jest z lewej pod deską, sięgniesz ręką jak siedzisz na fotelu kierowcy. U mnie interfejs jest wpięty cały czas w złącze diagnostyczne, uruchamiam go w ciągu kilkunastu sekund jak potrzebuję np. sprawdzić stan DPFa
Jakie masz złącze OBD ? Czy możesz podać dokładne dane tego złącza ? Nazwa producenta ,link ,zdjęcie ?
Chcę kupić takie gniazdo OBD do monitorowania DPF, a skoro u Ciebie już to działa ,to proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Odczytanie bledu

Postautor: jami » czwartek 09 lip 2020, 11:19

Kolego Antonio
Po pierwsze masz źle opisany silnik swojej Insigni. Jeżeli auto jest z 2019r, nie ma możliwości, żeby miało silnik A20DTH
Po drugie chyba mylisz pojęcia. Złącze OBD to fabryczne gniazdo zabudowane w aucie. Każdy ma takie samo i nie ma sensu podawanie jego danych.
Wydaje mi się, że chodzi Ci o interfejs OBD, który można dołączyć do tego gniazda. W takim razie informuję, że urządzeń jest sporo i przeważnie wszystkie działają tak samo. Ja polecam produkty VGATE Icar (Icar2 lub Icar Pro BT 4.0), które są stosowane z powodzeniem przez wiele osób. Do tego oczywiście niezbędny jest jakiś program, którym będziesz sprawdzał stan swojego auta. Tutaj znowu polecam np. Torque ze sklepu Play, który obsługuje silnik B20DTH w Insigniach


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości