Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach diesla w Nowej Insignii
jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: jami » niedziela 09 cze 2019, 13:36

Na różnych forach przewijają się wątki na temat powszechnego problemu ze sprzęgłem w dieslu ze skrzynią ręczną. Efekt w czasie jazdy jest taki, że w przypadku gwałtownego przyspieszania, głównie na wysokich biegach i stosunkowo niskich obrotach, wyskakuje komunikat "Ograniczone osiągi. Zmniejsz użycie sprzęgła" oraz odcinane jest paliwo na ułamek sekundy. W czasie wyprzedzania kierowca jest nagle zaskakiwany przez samochód i doznaje stresu :D

W Polsce z tego tytułu wymieniono dobre kilkadziesiąt sprzęgieł, w Europie także sporo. Podrążyłem temat swoimi kanałami i okazuje się, że problem nie jest absolutnie mechaniczny i związany ze sprzegłem. Nie wymaga także wymiany sprzęgła, o czym przekonali się niektórzy właściciele, którym po wymianie komunikat ponownie się pojawiał. Zresztą nie ma żadnego sprzęgła pozmianowego, było wymieniane na takie samo.
Wygląda na to, że komunikat był związany z błędem oprogramowania i nie wdając się w szczegóły, wystarczy wymiana oprogramowania w ramach akcji serwisowej. Oprogramowanie nie zmienia niczego w sterowaniu silnikiem, a jedynie pozbywa się błędnego komunikatu pojawiającego się wcześniej na podstawie interpretacji odczytów z czujników. Nowsze Insignie mają już pozmianowe oprogramowanie i komunikat nie powinien się pojawiać.

Nie ma co więc panikować, można bezstresowo jeździć dalej, a nawet jakiegoś chipa zapodawać :lol:

Jeżeli macie jakieś inne informacje na opisany temat, chętnie przeczytam.

Tommy
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 02 paź 2018, 09:26
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 2.0 170 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: Tommy » środa 18 wrz 2019, 11:25

W jednym z aut firmowych Insignia 2.0 170 KM tak mieliśmy, okazało się iż auto w większości było użytkowane na krótkich odcinkach to filtr DPF zapełnił się na max - ale wcześniej z 2 -3 tyg występowało chwilowe odcięcie, jak wczesniej napisałeś podczas przyśpieszania. Po czyszczeniu DPF w ramach gwarancji w ASO - jak ręką odjął.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Wspomnę jeszcze ze sytuacja z odcinaniem chwilowym zakończyła sie w końcu na autostradzie komunikatem "ograniczona moc silnika" i laweta do ASO....

Dudi
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 31 gru 2020, 17:35
Posiadane auto: Opel insignia
Silnik: 1.6 czy 136 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko mazurskie

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: Dudi » sobota 02 sty 2021, 11:09

Kolego jami piszesz o akcji serwisowej w tym temacie.
Może udzielić więcej szczegółów z tym związanych.
Też nie wydaje mi się że jest to problem mechaniczny bo jak na 2 czy 3 biegu wcisnel pedal przyspieszenia to idzie jak "burza"nic się zawiesza.
Jak by sprzęgło bylo zurzute to tym bardziej przy gwałtownym i szybkim przyspieszeniu by się jak to nazywają ślizgawki.

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: jami » niedziela 03 sty 2021, 12:46

nie było żadnego problemu mechanicznego. Problem dotyczył aktualizacji oprogramowania w Insigni 2.0 z 2017 i 2018 r. W specyficznych przypadkach po wciśnięciu gazu na bardzo niskich obrotach następowało odcinanie wtrysku i pojawiał się komunikat o "ograniczonej mocy silnika". Aktualizacja oprogramowania załatwiła sprawę. Nie słyszałem, żeby tego rodzaju problemy dotyczyły innych silników niż wersje 170KM

Marek F
Posty: 412
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 20:42
Posiadane auto: Insignia GS 2019
Silnik: 1.5 turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Opole
Województwo: Opolskie

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: Marek F » niedziela 03 sty 2021, 17:01

Na FB, forum insigni b club, kolega pisał że ma ten sam problem w dieslu 136KM.

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
Sam raz miałem taką sytuację, mówię do żony czyżby sprzęgło się slizgało ale to ze startu z pierwszych biegów . Sam nie wiem było mokro ale odczucie bardziej slizgającego sprzęgła niż kół . Narazie się nie powtórzyło ,więc miejmy nadzieję że to nie to. Dodam benzyna.

czarny13
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 09 sty 2024, 23:28
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2,0
Rocznik auta: 2019
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: czarny13 » wtorek 09 sty 2024, 23:46

Siema, przepraszam, że dokopuje się do tego wątku, ale chciałbym podpytać czy tytułowy problem dotyczył też aut z 2,0 170 km - produkcja początek 2019 (rejestracja II 2019). Jakiś czas temu kupiłem takowe używane auto i po jakimś czasie odkryłem ten problem. Auto ma ok. 160 tys km przebiegu, teoretycznie sprzęgło mogłoby już okazywać oznaki zmęczenia, ale problem występuje tylko przy gwałtownym przyspieszeniu, na wyższych biegach, tak jak to jest tu w tym wątku opisane. Zgłosiłem się do ASO - chcą absolutnie wymieniać sprzęgło, "problem z oprogramowaniem nie dotyczy Pana silnika". U nich koszt wymiany - od 10-11 tys. w górę - w zależności co tam znajdą do naprawy. Więc na razie podziękowałem, śmigam dalej. Auto będę sprzedawał za 2-3 miesiące, nie chce zostawić problemu kolejnemu właścicielowi, temat chce załatwić. Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczny za kilka słów komentarza.

KonradWro
Posty: 194
Rejestracja: piątek 16 mar 2018, 10:04
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wrocław
Województwo: Województwo?

Re: Problem ze sprzegłem "ograniczone osiągi"

Postautor: KonradWro » sobota 03 lut 2024, 19:09

czarny13 pisze:Siema, przepraszam, że dokopuje się do tego wątku, ale chciałbym podpytać czy tytułowy problem dotyczył też aut z 2,0 170 km - produkcja początek 2019 (rejestracja II 2019). Jakiś czas temu kupiłem takowe używane auto i po jakimś czasie odkryłem ten problem. Auto ma ok. 160 tys km przebiegu, teoretycznie sprzęgło mogłoby już okazywać oznaki zmęczenia, ale problem występuje tylko przy gwałtownym przyspieszeniu, na wyższych biegach, tak jak to jest tu w tym wątku opisane. Zgłosiłem się do ASO - chcą absolutnie wymieniać sprzęgło, "problem z oprogramowaniem nie dotyczy Pana silnika". U nich koszt wymiany - od 10-11 tys. w górę - w zależności co tam znajdą do naprawy. Więc na razie podziękowałem, śmigam dalej. Auto będę sprzedawał za 2-3 miesiące, nie chce zostawić problemu kolejnemu właścicielowi, temat chce załatwić. Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczny za kilka słów komentarza.
Głównie rozmawialiśmy o tym w 2018 roku. Mój egzemplarz problem dopadł w ubiegłym roku przy zabójczym przebiegu 45000km. Miałem gwarancję 5 lat więc ASO wymieniło wszystko na gwarancji (komplet sprzęgło i dwumasa).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości