Sprzeglo wysoko lapie ?!

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o zawieszeniu, układzie hamulcowym i napędowym w Nowej Insignii
Focusek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 19:23
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 170km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bhx
Województwo: Uka

Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: Focusek » wtorek 03 wrz 2019, 12:55

Witajcie,

Od tygodnia posiadam insignie, 2.0 170km 2017r 60 tys km przebieg. Kupilem ja z salonu z 3 letnia gwarancja, jako ze nie mialem zbytnio czasu obadac auta to dopiero teraz zauwazylem jak wysoko sprzeglo lapie, dopiero jak juz praktycznie pedal sprzegla jest maksymalnie u gory auto rusza. Oprocz tego nie ma zadnych innych oznak zuzycia dwumasy tzn zadnych stukow itp.... Czy myslicie ze dwumasa konczy swoj zywot? oraz zauwazylem sporo wieksze spalanie 9.7l/100 cykl mieszany w porownaniu do mojej poprzedniej isnigni A 2.0 130km 7.2l/100, czy to moze byc spowodowane tym ze sprzego sie slizga? Umowilem sie na 18.09 do vauxhalla na sprawdzenie, i mam nadzieje ze gwaracja to obejmie przeciez przejechalem dopiero 600 km od zakupu :o

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: jami » wtorek 03 wrz 2019, 14:06

sprzęgło tak specyficznie działa od nowości w tym aucie i jest to dla mnie spora wada, wielu dziennikarzy motoryzacyjnych zwraca na to uwagę. Czyli ten typ tak ma i zupełnie nie rozumiem dlaczego, w żadnych aucie nie spotkałem się z tak beznadziejnie niekomfortowym sprzęgłem - bierze u samej góry, a jednocześnie, żeby wysprzęglić trzeba wcisnąć sprzęgło do podłogi, zakres wysprzęglania bardzo nieduży.
Ja mam przejechane 47 tys.km i cały czas mam dyskomfort, ponieważ nie zawsze udaje się idealnie płynnie wysprzęglić :lol:

Focusek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 19:23
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 170km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bhx
Województwo: Uka

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: Focusek » wtorek 03 wrz 2019, 14:10

czyli nie warto nawet jechac do serwisu ? bo powiedzieli ze jezeli nie bedzie objete gwarancja to zaplace 100 funtow za diagnostyke ...

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: jami » środa 04 wrz 2019, 06:10

u mnie sprzęgło działa prawidłowo, nie ma żadnych uślizgów czy czegokolwiek co zmuszałoby mnie do wizyty w ASO. W porównaniu do innych aut, którymi jeździłem, sprzęgło w Insigni jest po prostu niekomfortowe. Tobie radzę przejechać się inną Insignią, np. w salonie Opla.

Focusek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 19:23
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 170km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bhx
Województwo: Uka

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: Focusek » środa 18 wrz 2019, 20:10

taki maly update, isia stoi w aso od piatku, w drodze do roboty wpadlo sprzeglo w podloge i juz tam zostalo :) pojechalo na lawece do aso ale wezma sie za nia dopiero w czwartek ;O trosze do dupy ten serwis vauxhalla... odrazu zglosilem wysokie spalanie a chlop mi mowi ze to moze byc grubsza sprawa?! i ze napisze notatke, wiec powiedzialem mu ze mam to w dupie i skoro i tak maja moje auto u siebie maja to zrobic :) wiec jutro ew w piatek mam nadzieje ze dostane jakas informacje...

Focusek
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2019, 19:23
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 170km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bhx
Województwo: Uka

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: Focusek » czwartek 19 wrz 2019, 17:32

Update 2. Wymienia dwumase, zamowili i jutro ma byc. Co do spalania to jeszcze nie patrzyli :)

king
Posty: 16
Rejestracja: środa 02 cze 2021, 11:34
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.6 D 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: king » środa 02 cze 2021, 11:42

Witam

Posiadam Insignie od kilku dni i obawiam się , że mam problem, sprzegło wysoko łapie , w ostatnich kilku cm skoku pedału, ciężko jest szybko ruszyć, szczególnie na wzniesieniu, nie ślizga się. Wg mnie to wielki dyskomfort. Nie ma żadnych odgłosów ze sprzęgła czy dwumasu. W serwisie powiedziele , że jest niby ok ale mi to spokoju nie daje. Szczególnie źle rusza się pod górkę , trzeba orcy precyzyjnie i szybko wyczuć moment sprzęgania. Czy to normalne w tym modelu? Proszę o odp.
dziękuję

Marek F
Posty: 412
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 20:42
Posiadane auto: Insignia GS 2019
Silnik: 1.5 turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Opole
Województwo: Opolskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: Marek F » środa 02 cze 2021, 17:30

Mogę powiedzieć, że umnie bierze nisko 1.5T i myślę iż tak jest komfortowo i poprawnie. Już raz słyszałem, że ktoś w insigni tak miał, może ktoś się jeszcze wypowie. Dodam ojciec kupił używanego Focusa i też wysoko bierze , narzekał ale już długo tak jeździ i nic się nie dzieje oprócz dyskomfortu, choć on już przywykł🙂🖐

king
Posty: 16
Rejestracja: środa 02 cze 2021, 11:34
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.6 D 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: king » piątek 04 cze 2021, 20:14

Witam

U mnie doszedł jeszcze jeden obiaw i chyba należy go wiązać ze sprzęgłem . Po jakimś czasie jazdy , szczególnie po zjeździe z autostrady przy prędkościach 40–60 przy dodawaniu gazu zaczyna coś „buczeć” jakby łożysko , kiedy zrzucę bieg albo nie dodaje gazu buczenia nie ma . Ewidentnie jak zespół jest sprzęglony to coś nie działa jak powinno wydaje niepokojący odgłos basowego buczenia i to na każdym biegu . Proszę o jakieś wskazówki.

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: jami » wtorek 08 cze 2021, 10:39

king pisze:
środa 02 cze 2021, 11:42
Posiadam Insignie od kilku dni i obawiam się , że mam problem, sprzegło wysoko łapie , w ostatnich kilku cm skoku pedału, ciężko jest szybko ruszyć, szczególnie na wzniesieniu, nie ślizga się. Wg mnie to wielki dyskomfort. Nie ma żadnych odgłosów ze sprzęgła czy dwumasu. W serwisie powiedziele , że jest niby ok ale mi to spokoju nie daje. Szczególnie źle rusza się pod górkę , trzeba orcy precyzyjnie i szybko wyczuć moment sprzęgania. Czy to normalne w tym modelu? Proszę o odp.
dziękuję
w dieslu 2.0 z ręczną skrzynią jest tak samo. W Insigniach z salonu, którymi jeździłem, też tak było. Kilku dziennikarzy motoryzacyjnych też zwracało uwagę na sprzęgło, które bierze przy samej górze i jest niekomfortowe w użyciu. Myślę, że taki to urok tego auta i zdecydowanie lepszy jest automat.
Podoba mi się Twoje trafne sformułowanie: trzeba arcyprecyzyjnie wyczuć moment sprzęgania. To chyba najlepiej podsumowuje działanie sprzęgła w Insigni z ręczną skrzynią.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
king pisze:
piątek 04 cze 2021, 20:14
U mnie doszedł jeszcze jeden obiaw i chyba należy go wiązać ze sprzęgłem . Po jakimś czasie jazdy , szczególnie po zjeździe z autostrady przy prędkościach 40–60 przy dodawaniu gazu zaczyna coś „buczeć” jakby łożysko , kiedy zrzucę bieg albo nie dodaje gazu buczenia nie ma . Ewidentnie jak zespół jest sprzęglony to coś nie działa jak powinno wydaje niepokojący odgłos basowego buczenia i to na każdym biegu . Proszę o jakieś wskazówki.
takie buczenie słyszę przy wypalaniu DPFa, poza tym cisza

Awatar użytkownika
jaromat
Posty: 82
Rejestracja: wtorek 20 lis 2018, 02:27
Posiadane auto: Insignia
Silnik: B20dtr
Rocznik auta: 2019
Miasto: Nordhorn
Województwo: De

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: jaromat » poniedziałek 28 cze 2021, 19:51

Witam nie będę zakładał nowego tematu, taki oto przypadek i nie wiem czy nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzęgła które ostatnio zostało wymienione
https://youtu.be/QsFsrGG13EM

king
Posty: 16
Rejestracja: środa 02 cze 2021, 11:34
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.6 D 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: king » piątek 23 lip 2021, 20:15

Witam

Mnie to sprzęgło tak wnerwia , że raczej będę chciał wymienić . Pytanie czy nowe będzie działać inaczej ? Tzn płynniej , sprzęganie będzie następować szybciej ?
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia ?

jami
Posty: 586
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:31
Posiadane auto: Insignia B ST
Silnik: B20DTH
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: wiadomo

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: jami » czwartek 05 sie 2021, 19:08

jaromat pisze:
poniedziałek 28 cze 2021, 19:51
Witam nie będę zakładał nowego tematu, taki oto przypadek i nie wiem czy nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzęgła które ostatnio zostało wymienione
https://youtu.be/QsFsrGG13EM
moim zdaniem nie ma to nic wspólnego ze sprzęgłem. Taki problem występuje w lecie w wielu markach i związany jest z brakiem smarowania elementów mechanizmu zmiany biegów poniżej dźwigni. Przy okazji, smarowanie w ASO nic nie da, mechanizm jest po prostu źle zaprojektowany/wykonany. Pomaga tylko wymiana na nowy element i pomaga na pewien czas.
Na pocieszenie, ostatnio kolega narzekał na ten sam problem w marce zdecydowanie prestiżowej i żałował, że uparł się na ręczną skrzynię...

king
Posty: 16
Rejestracja: środa 02 cze 2021, 11:34
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.6 D 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: king » piątek 01 paź 2021, 23:53

Witam po długim czasie …

Wczoraj serwis olejowy w ASO i przy okazji diagnoza , wymagana operacja … Sprzęgło do wymiany 100%, w tej chwili 157tys km , życie ;) do tego raczej dojdzie zamach… wstępna wycena na 6k :( Objawy : łapie wysoko , sklejenie napędu na szybko = strzał i szarpnięcie , nie ślizga się , zamach nie hałasuje . Normalna eksploatacja bez przegrzania …

Pozdrawiam

king
Posty: 16
Rejestracja: środa 02 cze 2021, 11:34
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.6 D 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tczew
Województwo: Pomorskie

Re: Sprzeglo wysoko lapie ?!

Postautor: king » sobota 01 sty 2022, 18:45

Witam po wymianie

Po wymianie kompletu z wysprzęglikiem i DKZ działa idealnie , łapie nisko , płynnie pracuje . Tylko po wymianie na wolnych obrotach lekko jakieś delikatne drgania przenosi na budę , wcześniej tego nie było . Wrócę z tematem do ASO by sprawdzili.

Pozdrawiam


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości