Kubica...co dalej?

Czyli dyskusje o wszystkim co nie mieści się w ramach innych działów
emzet1
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: B20 NFT 260 KM 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Słupsk
Województwo: pomorskie

Re: Kubica...co dalej?

Postautor: emzet1 » środa 12 cze 2019, 09:05

Chyba jednak najważniejszy jest dobry bolid. Vettel w RedBull był mistrzem, bo mieli dużą przewagę, w Ferrari robi błąd za błędem i przegrał mistrzostwo w ubiegłym roku na własne życzenie. Kubica przegrywa z kolegą 0:14, ale poczekajmy jeszcze, ostatnio jego bolid to była tragedia. W innych wyścigach mało tracił, a w Kanadzie b. dużo. To coś mówi o bolidzie.

Awatar użytkownika
andrew
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Miasto: Gdańsk

Postautor: andrew » środa 12 cze 2019, 12:41

zgadzam się z tym w szczególności jeśli chodzi o Vettela - szydło z worka wychodzi - w tamtym czasie RedBull był bezkonkurencyjny - bardzo kibicowałem Webberowi - no ale on był tak jak KUB w BMW dawniej. Wydaje mi się że RUS jest dobrym kierowcą - bo jak jeździł na jakiejś sesji Mercedesem to miał czas dnia. Robert musi przemęczyć - wiele już udowodnił, ale on się nie zadowala byle czym, no ale myślę że problemy techniczne nie pozwolą na wiele, a później ktoś zbierze laury. Williams musi zmienić filozofię budowania auta - sam nic nie zdziała przeciw korporacjom. Póki co oglądamy :)

timon
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0
Rocznik auta: 2011
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Postautor: timon » piątek 21 cze 2019, 07:59

RK to dobry kierowca, mający ten szósty zmysł, który jest niezbędny do jazdy. To co jest ewentualnie problemem to jednak bolid. Nie oszukujmy się, w tym sporcie różnice, nawet te niewielkie - mają ogromne znaczenie.
Bogate zespoły mogą pozwolić sobie na znacznie więcej, do tych budżetowych zespołów. Ważne, że jest w świecie F1 - jeździ, nie odstaje aż tak bardzo... Nie ma tragedii.
Generalnie myślę, że gdyby jeździł cywilnym autem, to mógłby liczyć na niezłe przeceny na ubezpieczeniu :)
W takich porównywarkach: https://wygodnie.pl/ powinna pojawić się jeszcze opcja Kubica :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 lip 2019, 11:49 przez timon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cloud
Silnik: 2.0 TURBO D
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Postautor: Cloud » piątek 21 cze 2019, 15:49

Orlen twardo twierdzi, że współpraca będzie długofalowa. Nie byłoby to zaskoczeniem patrząc jak „tania” jest to reklama. Mają logo dobrze widoczne i gdzieś widziałem jakie pieniądze trzeba byłoby wydać, żeby dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców - to kilkanaście/kilkadziesiąt razy więcej niż te „marne” 30 baniek.

Jeśli tak będzie, to nasz rodak (najprawdopodobniej) zostanie na kolejny sezon. Problem jest tylko taki, ze Williams nie będzie miał nowego bolidu w przyszłym sezonie. Dopiero za dwa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
andrew

Postautor: andrew » sobota 22 cze 2019, 08:14

jeśli obserwujecie co się dzieje w F1 to powinniście widzieć gdzieś w newsach, że jakby miał zostać w F1 (KUB) to Haas może mu zaproponować, nie jestem pewien, czy już nie ma jakiś rozmów. Sądzą jednak, że nasz zawodnik najlepsze chwile ma poza sobą - teraz F1 idzie w trochę inną stroną jak przedtem, gdy KUB był jednym z najlepszych. Póki co oglądamy i słuchamy bzdur p. Borowczyka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posiadane auto: Opel Astra K ST
Silnik: 1.4 T 150 KM M6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie

Postautor: admin » niedziela 23 cze 2019, 11:34

I tak i nie...dla mnie opcje są dwie...Haas lub Alfa...każdy z nich będzie lepszy niż gówniana taczka RWR...

Chyba, że jakoś dziwnie się RK dogada z nimi i będzie wiedział, że za rok będzie lepiej...w co wątpię...

Czy zostanie na kolejny rok...tutaj jest inna kwestia...czy RK będzie chciał...moim zdaniem tak, a wtedy myślę, że Orlen, który zrobił bdb biznes na tym sponsoringu, będzie miał nad czym myśleć i pewnie podbije stawkę...
Admin też człowiek - masz problem napisz.
Zapraszam na stronę NowaInsignia.pl

balu
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM

Postautor: balu » niedziela 23 cze 2019, 19:56

Ja tu to tylko zostawię:

"Gdyby nie VSC to jeszcze kilka okrążeń i byśmy go mieli" - inżynier na koniec do George`a

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Postautor: admin » niedziela 23 cze 2019, 21:13

Musiał jakoś pocieszyć drożdża...a na poważnie...H*** by go mieli...nawet jeśli zbliżali się w tempie 1,5 sek na okrążeniu...nie dałby rady...zabrakło by mu kilka okrążeń...kwestia dojechania do zawodnika to jedno...kwestia wyprzedzenia drugie...było to widać przez pierwsze 22 okrążenia...

A inna rzecz...młody się jara ściganiem z RK, a RK zlewa młodego...jemu to zwisa...co to za ściganie się o miejsce 19-20?

Dobrze to dziś powiedział...po co wyprzedać np Strolla skoro i tak za 2-3 okrążenia mnie wyprzedzi bo moja taczka jest g**** warta...

Więc RK sobie trenuje...a jak bolid pozwoli wtedy będzie się ścigał...IMO po przerwie wakacyjnej.

Awatar użytkownika
andrew

Postautor: andrew » poniedziałek 24 cze 2019, 06:50

Ja nie sądzę aby KUB pozostał w tym zespole na przyszły rok. Jeśli miałby zostać , to gdzie indziej (może Haas?) - ale nic nie jest pewne. Rozważałem też opcje, że on zostanie w F1 ale jako np inżynier któregoś z kierowców, tylko, że on się chce jeszcze ścigać.
Tutaj zaczyna powtarzać się sytuacja z BMW Sauber.
Póki co wczoraj był nudny wyścig.
Ale patrzymy dalej, a w Niemczech przyjrzę się temu na żywo - o ile Iśka mnie dowiezie na czas ... :)

zaro
Silnik: 2.0

Postautor: zaro » piątek 05 lip 2019, 12:07

Ciekawy jestem, czy Kubica zagrzeje trochę dłużej w F1, czy jest tam tylko na 1 sezon. Ciekawe, co by się stalo, gdyby dostał zdecydowanie lepszy samochód, taki jakim ścigają się na co dzień np Hamilton czy inni z czołówki.
Gdyby dostal porownywalny sprzęt do nich, jakby to wyglądało w praktyce.
Kubica - widać, że nie jest zadowolony ze swoich osiągów.
Narzeka często na opony, to pokazuje, jak ten czynnik jest istotny.
Jakość - > http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi ... sci-opony/ w tym jest klucz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 lip 2019, 06:22 przez zaro, łącznie zmieniany 1 raz.

rahv
Silnik: 2.0 D 160 KM
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Postautor: rahv » piątek 05 lip 2019, 13:29

Prawda jest taka, że to zawody producentów. Kierowcy ze ścisłej czołówki pojadą podobnie, a rozdzieli miejsca potencjał samochodu i tak to wygląda.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Postautor: admin » niedziela 28 lip 2019, 19:07

Wreszcie się udało...gdyby nie katastrofalna strategia Williamsa byłoby więcej :)

Awatar użytkownika
andrew

Postautor: andrew » piątek 02 sie 2019, 20:37

przyjrzałem się z bliska jak wysiada z bolidu - powiem krótko, że słabo to wygląda, (mam na myśli rączkę).
Na dzień wyścigu przebrałem ubranko w barwach Mercedesa - byłem w szoku, bo zaczepiali mnie w trakcie i po wyścigu kpiąc i śmiejąc się = Niemcy z Mercedesa.
Okazuje się, że liczy się tylko dla nich Vetel, a nie ich produkcja.
Jeszcze jedna ciekawostka = Vesstapen ma naprawdę dużo kibiców i to nieźle aktywnych = widać ich i słychać.
Załączniki
KUB-R.jpg
KUB-R.jpg (1.34 MiB) Przejrzano 322 razy
verstap.jpg
verstap.jpg (1.22 MiB) Przejrzano 322 razy

Awatar użytkownika
andrew

Postautor: andrew » czwartek 19 wrz 2019, 13:11

no to jest decyzja - ponoć Roberta, po zakończeniu sezony odchodzi z Williamsa.
Uważam że dobrze.
Co dalej/
nie wiemy, ale na jego miejscu zmieniłbym jednak zawód - może jakiś inżynier - konsultant w F1 - na dziennikarza się nie nadaje.
Chciałeś rajdy to masz.
chciałeś motokros to masz.