Automatyczne zamykanie samochodu

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o karoserii i nadwoziu w Nowej Insignii
Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: Cloud » środa 27 mar 2019, 11:35

Panowie, mam problem. Zmieniłem kluczyk, którego używam (ten pierwszy, jeśli wierzyć komunikatowi, się rozładowywał).

Ku mojemu zdziwieniu, drugi kluczyk przywrócił ustawienia fabryczne i nie mogę sobie poradzić z ustawieniem zamykania samochodu po jego opuszczeniu. Co prawda udało mi się ustawić, że auto się rygluje, ale nie daje sygnału dźwiękowego. Gdzie jest ta opcja? Jedyną, którą udało mi się znaleźć to w menu „zdalne zamykanie samochodu” i tam dałem klakson i światła, ale to nic nie dało.

Edit:

Co to jest „pasywne odblokowanie drzwi”?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: wassermann » środa 27 mar 2019, 12:21

Powiem Ci, że najlepiej na spokojnie przetestować samemu różne kombinacje. Często tłumaczenie na j. polski jest idiotyczne i nie oddaje rzeczywistego sensu funkcji. Od lektury instrukcji można dodatkowo zgłupieć. Ja nawet nie wiem jak mam u siebie, a sporo poklikałem, bo np. denerwowało mnie gdy samochód trąbił na mnie, gdy wychodziłem z niego na chwilę, nawet nie wiem czemu trąbił :D

Wg niemieckiej instrukcji "pasywne odryglowanie" dotyczy sposobu odryglowania drzwi - albo wszystkie naraz już po jednym naciśnięciu - albo tylko kierowcy (drzwi kierowcy po pierwszym przyciśnięciu na pilocie lub przycisku w drzwiach, a wszystkie drzwi po dwóch, następujących krótko po sobie przyciśnięciach) - ja mam tak, że tylko kierowcy się otwierają. Może niewygodne, ale minimalnie zwiększa jakieś tam bezpieczeństwo przeciw rabunkowi. Poruszasz się po cygańskich rejonach (Ostrava), to tak sobie ustaw ;)
Natomiast pojęcie "pasywnego zaryglowania" odnosi się do automatycznego zamknięcia drzwi kilka sekund po opuszczeniu obszaru samochodu przez pilota zdalnego sterowania - przypadek, gdy wysiadasz i oddalasz się z kluczykiem po zatrzaśnięciu drzwi. W Insignii dość wkurzające, bo zamyka się szybko (nie da się spokojnie przejść na drugą stronę, żeby w międzyczasie nie zaryglowały się zamki). Można to jednorazowo obejść przyciskiem wewnętrznym otwierania zamków poprzez jego przytrzymanie aż do usłyszenia dźwięku. No ale znowu - zabezpieczenie przeciwrabunkowe ustawione jest na wysoką czułość.

M.

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: balu » środa 27 mar 2019, 12:34

wassermann pisze:
środa 27 mar 2019, 12:21
Powiem Ci, że najlepiej na spokojnie przetestować samemu różne kombinacje. Często tłumaczenie na j. polski jest idiotyczne i nie oddaje rzeczywistego sensu funkcji. Od lektury instrukcji można dodatkowo zgłupieć. Ja nawet nie wiem jak mam u siebie, a sporo poklikałem, bo np. denerwowało mnie gdy samochód trąbił na mnie, gdy wychodziłem z niego na chwilę, nawet nie wiem czemu trąbił :D

M.
A zostawiałeś w nim kluczyk? Bo jak tak to masz odpowiedź. Też to wyłączyłem

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: wassermann » środa 27 mar 2019, 12:36

No właśnie nie pamiętam. Zwykle mam go w kieszeni, gdy wychodzę z auta przy pracującym silniku. Wówczas na pewno jest komunikat wewnętrzny i brzęczyk. Swoją drogą ciekawe czy i jak daleko można takim autem bez pilota odjechać.

To wszystko pikuś. Cyrk zaczyna się, gdy jedziemy z żoną i każdy ma swojego pilota przy sobie... Np. w trasie, idąc do auta po przerwie na stacji, trzeba zachować kolejność - kierowca podchodzi pierwszy - bo może się zdziwić jak mu fotel ruszy w pozycję zaprogramowaną dla tej drugiej osoby - a u nas są to pozycje niemal skrajne ;) I raz mnie auto uwięziło w środku przy włączonym alarmie, mimo że byłem kierowcą i miałem pilota, a żona wysiadła ze swoim, coś się pomieszało, a ja nie mogłem się otworzyć od środka ani uruchomić zapłonu!

M.

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: rahv » środa 27 mar 2019, 16:39

Tak, jak mam kluczyk ja i żona to jest loteria, który złapie pierwszy więc robimy ten magiczno-idiotyczny numer, że ja wsiadam pierwszy i naciskam od razu przycisk start, żeby nie zadziałał kluczyk żony, bo inaczej podjeżdżam brodą do kierownicy .
Jakby co to mogę porobić zdjęcia, jakie mamy ustawienia. Nam blokują się drzwi i uzbraja alarm po wyjściu i otwierają się wszystkie drzwi przy wejściu.
Zastanawiam się, czy nie dokupić pokrowca na jeden kluczyk, który zablokuje sygnał, żeby nie było problemu, jak jeździmy razem. To chyba najlepsze rozwiązanie.

Markkofan
Posty: 53
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2018, 19:28
Posiadane auto: Insignia ST 1.5T
Silnik: 1.5 T 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Sztokholm
Województwo: Szwecja

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: Markkofan » środa 27 mar 2019, 19:31

wassermann pisze:
środa 27 mar 2019, 12:36
Swoją drogą ciekawe czy i jak daleko można takim autem bez pilota odjechać.
Kiedys zrobilem probe ze szwagrem. Przy wlaczonym silniku wysiadlem z pilotem. Wsiadl szwagier bez pilota i pojechal. Jezdzil po calym osiedlu - moze ze 2 km ode mnie i pilota -i nie bylo ani komunikatu ani zadnego problemu z jazda, choc pilota nie bylo w aucie.

I zadnego i ustawienia na to, by jazda bez pilota nie byla mozliwa nie potrafilem znalezc.. Slabe to.
#SupportKubica

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: Cloud » czwartek 28 mar 2019, 08:15

Poddałem się. Milion prób i nie udało się uruchomić klaksonu po zaryglowaniu drzwi. Albo migniecie awaryjnymi, albo nic.

Skończyło się na wymianie baterii w pilocie :-)

A co jazdy bez kluczyka - to faktycznie słabo rozwiązali. GM mógł ustawić np kilometr i odcięcie zapłonu. Mogliby się pochwalić w folderze, ze świetne zabezpieczenie antykradzieżowe jest w standardzie.

Wyobraź sobie sytuacje - zatrzymuje cię ktoś w lesie. Ku twojemu zaskoczeniu wyciąga nóż, kij, patyk, dildo - cokolwiek cię wystraszy - i wydaje rozkaz żeby wyjść z auta, albo go użyje i wyciągnie cię siła. Kluczyk masz w kieszeni, ale auto jest uruchomione. Nikt po zajęciu twojego miejsca nie pomyśli, żeby sprawdzić czy kluczyki w stacyjce. W momencie w którym odjeżdża ty uciekasz, a chwile później auto staje. Ocaliłeś swoje życie, a złodziej auta finalnie nie ukradł.

Połączyć to jeszcze z mikro kamera, która robi zdjęcia kierowcy przy nieudanej próbie uruchomienia silnika i złapałeś jeszcze złodzieja. Jesteś bohaterem. Jestem pewny, ze sporo osób dopłaciłoby za taką opcje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: balu » czwartek 28 mar 2019, 10:01

Ale to chyba wszystkie marki tak manją, inaczej nei było by tematu kradzieży na walizkę.

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: wassermann » czwartek 28 mar 2019, 11:24

@Cloud
Opla nikt nie zajuma, chyba że przez pomyłkę, ale znaczek na kierownicy powinien uświadomić złodziejowi, że "to nie to czego chciał".
Ale opcja z dildo mnie rozbawiła :lol: Niejeden (rodzaj m. nie jest pomyłką) pewnie zamiast poczuć się zagrożonym domagałby się zostania w aucie :lol: OK, za dużo produkcji Walaszka się naoglądałem ;)

M.

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: rahv » czwartek 28 mar 2019, 13:23

@cloud, czyli rozładowanie baterii w kluczyku objawia się brakiem potwierdzenia włączenia alarmu sygnałem dźwiękowym?

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: Cloud » czwartek 28 mar 2019, 22:23

Nie, nie. Rozładowany pilot (przynajmniej według samochodu, bo mi normalnie działał) objawił się komunikatem na desce.

O takim:
Obrazek

Sygnał dźwiękowy nie działał, mimo różnych kombinacji, kiedy korzystałem z drugiego kluczyka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

luki-kobe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 22 gru 2019, 22:07
Posiadane auto: Furmanka
Silnik: 1.5 turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Waraszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Automatyczne zamykanie samochodu

Postautor: luki-kobe » niedziela 22 gru 2019, 22:22

Witajcie,

mam pytanie do Was. Chciałbym uruchomić funkcję Pasywne blokowanie drzwi.
Oto co ustawiłem i efekt nie jest jak oczekuję, więc być może coś zrobiłem nie tak.
Ustawilem: Pasywne blokowanie drzwi => Nie blokować otwartych drzwi: wył.; Automatyczna blokada drzwi: wł. ; Blokada drzwi z opóźnieniem: wł.
Zapisalem ustawienia dla użytkownika, uruchomilem silnik, przejechalem kawałek, zatrzymałem się, wrzucilem "P" i wyłaczyłem silnik.
wysiałem z samochodu licząc na to że kiedy sie oddalę z pilotem, to drzwi zablokują się. Nie stało się.

Czy możecie mi pomóc? Moze jakieś zdjęcia z konfiguracji? Dziękuję z góry!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości