Akcja naprawcza hamulec reczny

Wszystkie Zlokalizowane Problemy, a także Akcje Serwisowe i Naprawcze dotyczące Nowej Insignii
Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Cloud » piątek 09 sie 2019, 13:01

Jami, no właśnie wyglada na to, ze sam zaciąga po jakiejś aktualizacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 105
Rejestracja: sobota 21 kwie 2018, 13:35
Posiadane auto: GS Exclusive
Silnik: 2.0 DTR 210KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Mario » piątek 09 sie 2019, 13:05

Nie zaciąga się sam po zgaszeniu, chyba że faktycznie ta aktualizacja to zmieni

maro_0112
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 21:46
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6Turbo 165KM elite
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: maro_0112 » piątek 09 sie 2019, 13:09

Hamulec się sam zaciąga po akcji serwisowej gdzie zmienili oprogramowanie hamulca ręcznego.
Żeby został na luzie trzeba uruchomić zapłon (nie zapalić silnik) wyłączyć dźwigienka hamulec i wyłączyć zapłon. Zostaje na luzie.

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: andrew » piątek 09 sie 2019, 16:58

miał ktoś Panowie z Was jakieś wezwanie w sprawie akcji serwisowej dot. hamulca ręcznego?
U mnie nic się nie wyświeciło !

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 84
Rejestracja: sobota 23 cze 2018, 19:51
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1.5 Turbo 165
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Hubi » piątek 09 sie 2019, 18:10

U mnie brak informacji.

Awatar użytkownika
Oberon
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 25 lis 2018, 00:03
Posiadane auto: Insignia Enjoy
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Oberon » piątek 09 sie 2019, 19:23

Mario pisze:Nie zaciąga się sam po zgaszeniu, chyba że faktycznie ta aktualizacja to zmieni
U mnie nie zawsze... Postarajcie się zaparkować na większym wzniesieniu. Ja mam manualna skrzynie i jak dojeżdżam do miejsca parkingowego z reguły wbijam na luz gasze na hamulcu i wbijam jedynkę (głupie trochę przy auto stopie bo w renowce nie raz lapalem kangura ) i teraz czasem po wyłączeniu silnika słyszałem zaciąga jacy się ręczny (a że mieszkam na osiedlu o miejscami dużym wzniesieniu to takie zachowanie jest na plus) i definitywnie kontrolka się zapalala od ręcznego... ale nie zawsze

Co do Hill asist definitywnie nie jest mocna strona Opla tj. Mojej insigni w kapturze żony zdecydowanie fajniej to działa... Bardziej przewidywalnie... Ale czasem w insigni też wspomaga ale zdarzyło mi się że auto nie zklinowalem biegiem bo liczyłem na support że strony mechanizmu i się zdziwiłem jak nagle zaczynalo mi lecieć do tyłu...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



Dodano po 46 sekundach:
andrew pisze:miał ktoś Panowie z Was jakieś wezwanie w sprawie akcji serwisowej dot. hamulca ręcznego?
U mnie nic się nie wyświeciło !
Ja mam... Ale zastanawiam się czy jechać bo w sumie aktualne działanie w miarę mi odpowiada więc boję się że zmienia na gorsze

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio zmieniony piątek 09 sie 2019, 19:23 przez Oberon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Oberon
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 25 lis 2018, 00:03
Posiadane auto: Insignia Enjoy
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Oberon » piątek 09 sie 2019, 19:23

andrew pisze:miał ktoś Panowie z Was jakieś wezwanie w sprawie akcji serwisowej dot. hamulca ręcznego?
U mnie nic się nie wyświeciło !
Ja mam... Ale zastanawiam się czy jechać bo w sumie aktualne działanie w miarę mi odpowiada więc boję się że zmienia na gorsze

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
radekj
Posty: 436
Rejestracja: środa 20 gru 2017, 11:54
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: radekj » sobota 10 sie 2019, 12:09

Oberon pisze:
piątek 09 sie 2019, 19:23

Co do Hill asist definitywnie nie jest mocna strona Opla tj. Mojej insigni w kapturze żony zdecydowanie fajniej to działa... Bardziej przewidywalnie... Ale czasem w insigni też wspomaga ale zdarzyło mi się że auto nie zklinowalem biegiem bo liczyłem na support że strony mechanizmu i się zdziwiłem jak nagle zaczynalo mi lecieć do tyłu...
Może to kwestia skrzyni, ale u mnie Hill Assist działa idealnie - a zwróciłem na niego szczególną uwagę po przesiadce z 508 gdzie HA to był dramat i masakra, często przy starcie na wzniesieniu nie puszczał wogóle!!!

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: andrew » sobota 10 sie 2019, 14:30

@radekj - z tego co widzę to masz skrzynię automatyczną.
Jeśli jest zapięte D to przecież nie potrzebujesz asystenta, no chyba że stoisz na dużej górce.
508 też automat?

wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: wassermann » sobota 10 sie 2019, 18:27

Byłem na przeglądzie po 1 roku przed 4 dniami. Nie było dla mojego auta (prod. w czerwcu 2018) żadnej akcji serwisowej. Ręczny sam się nie zaciąga, na pewno, nawet dziś sprawdzałem. A potem sprawdzałem dokręcenie nakrętek na kołach przed trasą i koła (zostawione bez ręcznego) obracały się z lekka pod naciskiem klucza, więc nic ich nie trzymało.

@LEM
W polskim menu jest to ukryte pod niewiele mówiącą nazwą: Rozszerzony system wspomagania ruszania pod górę
Przełącza między systemem Hill Start Assist a systemem Extended Hold Hill Start Assist

Szukaj: Pojazd -> Komfort i wygoda
(wybór długości HH powinien być na liście przewijalnej gdzieś pod ustawieniami wycieraczek automatycznych i uruchamianiem wycieraczki przy biegu wstecznym)

W niemieckim jest: Erweiterter Berg-Anfahr-Assistent
Wechselt zwischen Berganfahrassistent und Berganfahrassistent mit erweiterter Haltefunktion.

Generalnie chodzi o to, że "rozszerzony" = wydłużony czas działania HH.

M.

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: andrew » sobota 10 sie 2019, 18:45

@wassermann - mam takie same spostrzeżenia. Gdyby sam się zaciągał, to pewnie świeciłaby się kontrolka zaciągniętego ręcznego. Kiedyś tu na forum pisaliśmy o tym, że nie ma AutoHold, więc nie wiem dlaczego temat jest poruszany, bo nasz rocznik na pewno tego nie ma - ktoś pisał, że mu tego brakuje w korkach.
Istnieje możliwość, że nowe modele mają coś takiego w oprogramowaniu - jak będę miał okazję to sprawdzę to.

Awatar użytkownika
Oberon
Posty: 169
Rejestracja: niedziela 25 lis 2018, 00:03
Posiadane auto: Insignia Enjoy
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: Oberon » sobota 10 sie 2019, 20:32

Może to kwestia automat vs manual. Ja mam w manualu z końcówki 2018 i czasem mi się sam zaciąga (i chyba zależne od przechyłu... Musze na jakimś wzniesieniu zaparkować i sprawdzić dokładnie to intencjonalnie... bo jakoś miałem to często w nosie zaciągnął się to dobrze nie to i tak zaciagne)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


wassermann
Posty: 736
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: wassermann » niedziela 11 sie 2019, 00:05

andrew pisze:
sobota 10 sie 2019, 18:45
pisaliśmy o tym, że nie ma AutoHold, więc nie wiem dlaczego temat jest poruszany, bo nasz rocznik na pewno tego nie ma - ktoś pisał, że mu tego brakuje w korkach.
Istnieje możliwość, że nowe modele mają coś takiego w oprogramowaniu - jak będę miał okazję to sprawdzę to.
Co do Auto Hold, to na pewno nie mają. Wymaga osobnego przycisku aktywującego/dezaktywującego. To działa na 4 koła, ciśnieniem hamulca roboczego.

Przyznam, że nie parkowałem jeszcze na wzniesieniu, nie wiem jak zachowuje się ręczny w takiej sytuacji.

M.

Awatar użytkownika
-Egon-
Posty: 135
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 13:50
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5 T 140 KM M6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Düsseldorf
Województwo: NRW

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: -Egon- » niedziela 11 sie 2019, 11:45

Czyli producent dąży do jak najszybszego przypadkowego uwalenia auta. Ostatnio miałem sytuację że mi auto na lawecie odholowali za złe parkowanie (auto bagażnikiem poza linię wystawało) no i jak się pytałem w jaki sposób auto zostało odholowane to mi koleś pokazał że normalnie złapał za przednią oś podniósł auto i odjechał :| Na pytanie co by było gdybym miał zaciągnięty ręczny to wzruszył tylko ramionami :lol:

Awatar użytkownika
LEM
Posty: 284
Rejestracja: poniedziałek 03 lip 2017, 19:51
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Akcja naprawcza hamulec reczny

Postautor: LEM » poniedziałek 12 sie 2019, 06:06

@wassermann nie mam takiej opcji, więc albo jest to kolejna różnica w oprogramowaniu, albo GSi ma więcej opcji.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości