Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Nie znalazłeś odpowiedniego działu - to znak, że powinno się to znaleźć tutaj
Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Cloud » sobota 07 kwie 2018, 21:43

Cezar_2017 pisze:Może trochę zmienię temat spryskiwaczy. Są kolejne rzeczy na które chciałbym zwrócić waszą uwagę. Pierwsza z nich to słaba jakoś tworzywa na ekranie dotykowym. Tak słaba, że miejsca najczęściej dotykane mają mikro zarysowania, np pasek przewijania menu. Druga sprawa to osłona kamery nad lusterkiem ta z 5 szczelinami. Jest zamocowana tak jakby miała wypaść. Ostatnia rzecz to trzeszczący pod naciskiem plastik na boczkach drzwi tam gdzie są przeciwko,, wmiejscu styku że skają. Zdecydowanie nie jest to jakość premium.

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Tam gdzie są przyciski
W tym momencie zacząłem cieszyć się, że nie ściągnąłem fabrycznej folii z wyświetlacza
Swoją drogą, gdyby nie to, że po prawej jest mały „dzyndzel” w jasnym kolorze, to nikt by się nawet nie zorientował, że tam jeszcze jest folia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

odoja
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 21 gru 2017, 18:59
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5 165 AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Żywiec
Województwo: Ślask

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: odoja » sobota 07 kwie 2018, 22:10

Nie wiem czym wycieracie ekran i tunel środkowy (a takie piano black jest wielu samochodach,nawet w mercedesach etc z tym , że tam piano black możesz zmienić na drewno np. :) ) ale ja wożę w aucie ściereczkę do wycierania okularów i tym wycieram ekran i tunel środkowy i po 4000 km tu i tu w zasadzie zero rys. Logiczne, że jak mocniej przyciśniecie jakąś ścierą albo ręcznikiem papierowym(nie polecam...) muszą pojawić się rysy.

Tomi
Posty: 97
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 14:40
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Tomi » niedziela 08 kwie 2018, 18:16

Do tych plastików piano sprawdza się miękka mikrofibra z większym włosiem i ja używam specjalnego mleczka(nazwy i firmy chyba nie mogę podać) w atomizerze które przeznaczone jest też do plastików, nie nabłyszcza.

Majev
Posty: 53
Rejestracja: środa 27 gru 2017, 13:38
Posiadane auto: Opel Insignia Grand
Silnik: 1.5 165k KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gostynin
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Majev » poniedziałek 09 kwie 2018, 06:37

Ja póki co używam tylko ściereczki z mikrofibry i sprawdza się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
LEM
Posty: 284
Rejestracja: poniedziałek 03 lip 2017, 19:51
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: LEM » czwartek 26 kwie 2018, 07:45

Czujnik decydujący o włączeniu świateł mijania albo ma awarię, albo jest bublem. Mamy długie dni już, po 18 wyjeżdżam z garażu i jest tryb dzienny wyświetlacza + światła dzienne. Wszystko ładnie widać. Wjeżdżam w tunel -> przełącza się na mijania + tryb nocny i już nie wraca potem do dziennego. Czort ze światłami mijania, ale na wyświetlaczu nic nie widać, słońce wali jak za dnia a Opel twierdzi, że jest noc.
Włączenie trybu dziennego na wyświetlaczu powoduje, że wyświetlacz owszem jest biały, ale nie tak jaskrawy jak na dziennym. Wskaźniki też nie są tak mocno podświetlone (mimo pokrętła na max)...

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Cloud » czwartek 26 kwie 2018, 08:06

LEM pisze:Czujnik decydujący o włączeniu świateł mijania albo ma awarię, albo jest bublem. Mamy długie dni już, po 18 wyjeżdżam z garażu i jest tryb dzienny wyświetlacza + światła dzienne. Wszystko ładnie widać. Wjeżdżam w tunel -> przełącza się na mijania + tryb nocny i już nie wraca potem do dziennego. Czort ze światłami mijania, ale na wyświetlaczu nic nie widać, słońce wali jak za dnia a Opel twierdzi, że jest noc.
Włączenie trybu dziennego na wyświetlaczu powoduje, że wyświetlacz owszem jest biały, ale nie tak jaskrawy jak na dziennym. Wskaźniki też nie są tak mocno podświetlone (mimo pokrętła na max)...
To u ciebie jest coś nie tak. U mnie fajnie to działa.
Brakuje za to czujnika światła, który zmienia natężenie podświetlenia ekranów. Musze codziennie się bawić pokrętłem. W skodzie nie musiałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
pancer
Posty: 678
Rejestracja: niedziela 18 mar 2018, 09:50
Posiadane auto: Insignia ST Elite
Silnik: 1.5 165KM MT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: pancer » czwartek 26 kwie 2018, 08:48

Cloud pisze:
LEM pisze:Czujnik decydujący o włączeniu świateł mijania albo ma awarię, albo jest bublem. Mamy długie dni już, po 18 wyjeżdżam z garażu i jest tryb dzienny wyświetlacza + światła dzienne. Wszystko ładnie widać. Wjeżdżam w tunel -> przełącza się na mijania + tryb nocny i już nie wraca potem do dziennego. Czort ze światłami mijania, ale na wyświetlaczu nic nie widać, słońce wali jak za dnia a Opel twierdzi, że jest noc.
Włączenie trybu dziennego na wyświetlaczu powoduje, że wyświetlacz owszem jest biały, ale nie tak jaskrawy jak na dziennym. Wskaźniki też nie są tak mocno podświetlone (mimo pokrętła na max)...
To u ciebie jest coś nie tak. U mnie fajnie to działa.
Brakuje za to czujnika światła, który zmienia natężenie podświetlenia ekranów. Musze codziennie się bawić pokrętłem. W skodzie nie musiałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się z kolegą. Masz coś nie tak z autem. U mnie bez problemu. Wyjazdy z tunelu też ok

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Niebrzyd
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 08:42
Posiadane auto: Opel Insignia ST
Silnik: D20DTR AT8 AWD
Rocznik auta: 2017
Miasto: Polska
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Niebrzyd » czwartek 26 kwie 2018, 14:25

pancer pisze:
czwartek 26 kwie 2018, 08:48
Cloud pisze:
LEM pisze:Czujnik decydujący o włączeniu świateł mijania albo ma awarię, albo jest bublem. Mamy długie dni już, po 18 wyjeżdżam z garażu i jest tryb dzienny wyświetlacza + światła dzienne. Wszystko ładnie widać. Wjeżdżam w tunel -> przełącza się na mijania + tryb nocny i już nie wraca potem do dziennego. Czort ze światłami mijania, ale na wyświetlaczu nic nie widać, słońce wali jak za dnia a Opel twierdzi, że jest noc.
Włączenie trybu dziennego na wyświetlaczu powoduje, że wyświetlacz owszem jest biały, ale nie tak jaskrawy jak na dziennym. Wskaźniki też nie są tak mocno podświetlone (mimo pokrętła na max)...
To u ciebie jest coś nie tak. U mnie fajnie to działa.
Brakuje za to czujnika światła, który zmienia natężenie podświetlenia ekranów. Musze codziennie się bawić pokrętłem. W skodzie nie musiałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się z kolegą. Masz coś nie tak z autem. U mnie bez problemu. Wyjazdy z tunelu też ok

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
u mnie też działa bez problemu

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 105
Rejestracja: sobota 21 kwie 2018, 13:35
Posiadane auto: GS Exclusive
Silnik: 2.0 DTR 210KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Mario » czwartek 26 kwie 2018, 20:42

Jeszcze nie odebrałem swojej, ale jeździłem dużo demowymi Insigniami B i mam takie spostrzeżenia, że brakuje mi:
- autohold (mam także 4 miesięcznego Passata B8, który to ma i jest to super "gadżet"),
- bezpośredniego przycisku AC na panelu, brak 3-strefowej klimy (B8 ma),
- składania lusterek po zamknięciu samochodu przyciskiem na klamce (w B8 składają się za każdym razem),
- elektrycznie otwieranej i zamykanej tylnej klapy w GS,
póki co to narazie tyle, mam nadzieje, że to już będzie wszystko :)

Awatar użytkownika
Nix
Posty: 353
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 20:47
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: 1.5 T 165 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Polska
Województwo: Śląskie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Nix » czwartek 26 kwie 2018, 20:49

Mario pisze:
czwartek 26 kwie 2018, 20:42
Jeszcze nie odebrałem swojej, ale jeździłem dużo demowymi Insigniami B i mam takie spostrzeżenia, że brakuje mi:
- autohold (mam także 4 miesięcznego Passata B8, który to ma i jest to super "gadżet"),
- bezpośredniego przycisku AC na panelu, brak 3-strefowej klimy (B8 ma),
- składania lusterek po zamknięciu samochodu przyciskiem na klamce (w B8 składają się za każdym razem),
- elektrycznie otwieranej i zamykanej tylnej klapy w GS,
póki co to narazie tyle, mam nadzieje, że to już będzie wszystko :)
Przygotuj się na więcej.
Ja już wiem że to mój ostatni Opel
A tego mam dopiero dwa tygodnie.
Dziś oficjalnie żałuję że nie wziąłem Passata
bo wydawał mi się nudny...

Awatar użytkownika
Mario
Posty: 105
Rejestracja: sobota 21 kwie 2018, 13:35
Posiadane auto: GS Exclusive
Silnik: 2.0 DTR 210KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Mario » czwartek 26 kwie 2018, 21:01

Zanim zamówiłem GS B, 5 lat jeździłem Insignią A, także jestem trochę "oswojony" z jakością Opla

A przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz - brak dolnej osłony silnika !, to normalnie skandal, żeby oszczędzać na kawałku plastiku - w Insigni A przy dieslu to był standard

Awatar użytkownika
andrew
Posty: 604
Rejestracja: wtorek 27 lut 2018, 19:57
Posiadane auto: Insignia LTG 2,0 T
Silnik: 260 kM 4x4 AT8 2xOPC
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: andrew » piątek 27 kwie 2018, 05:31

Mario pisze:
czwartek 26 kwie 2018, 21:01
Zanim zamówiłem GS B, 5 lat jeździłem Insignią A, także jestem trochę "oswojony" z jakością Opla

A przypomniałem sobie jeszcze jedną rzecz - brak dolnej osłony silnika !, to normalnie skandal, żeby oszczędzać na kawałku plastiku - w Insigni A przy dieslu to był standard
ja mam benzynę A i nie mam osłony - przy zmianie opon spód czerwonawy - nieładnie to wygląda :)

Awatar użytkownika
radekj
Posty: 436
Rejestracja: środa 20 gru 2017, 11:54
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 260KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: radekj » poniedziałek 30 kwie 2018, 09:44

Mario pisze:
czwartek 26 kwie 2018, 20:42
Jeszcze nie odebrałem swojej, ale jeździłem dużo demowymi Insigniami B i mam takie spostrzeżenia, że brakuje mi:
- autohold (mam także 4 miesięcznego Passata B8, który to ma i jest to super "gadżet"),
- bezpośredniego przycisku AC na panelu, brak 3-strefowej klimy (B8 ma),
- składania lusterek po zamknięciu samochodu przyciskiem na klamce (w B8 składają się za każdym razem),
- elektrycznie otwieranej i zamykanej tylnej klapy w GS,
póki co to narazie tyle, mam nadzieje, że to już będzie wszystko :)
Autohold w 508 doprowadza mnie do szału!!!!! Cieszę się że go nie ma. Ludziom nie dogodzi ;)

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: Cloud » niedziela 13 maja 2018, 19:48

Jestem właśnie po krótkiej przejażdżce Focusem ’03 mojej żony.

!$%& (w miejsce znaków wstaw co chcesz), nie wiem jakim cudem, ale w takim leciwym samochodzie, przy przebiegu 250 tysięcy (faktycznym, auto jest od nowości), nic nie skrzypi. Ja nie wiem jak to się stało, że nie zwracałem na to uwagi, ale w mojej insigni wszystko strzela i się tłucze!

„Główny odcinek testowy” był na drodze, która leci do mojego bloku - trzysta metrów jest liche, gdzie łaty są już łatane innymi łatami. W focusie jest cisza, a w Isi słychać jak pracują drzwi, jak pracuje kokpit i słychać klapkę od schowka przed lewarkiem.

Moje życie (z oplem) już nigdy nie będzie takie same.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

KenyBDG
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 22 kwie 2018, 10:04
Posiadane auto: Insignia B GS
Silnik: 1,5XFT AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Wady auta - co denerwuje użytkowników Inisgnii

Postautor: KenyBDG » niedziela 13 maja 2018, 20:34

Co mnie denerwuje ?:
- głośna sprężarka klimatyzacji, słyszę jak buczy, czasem głośniej niż silnik,
- brak elektrycznej klapy w GS, poprzednio miałem ST my2011, przyzwyczaiłem się do tego ficzera
- brak spryskiwaczy reflektorów
- brak automatycznego ustawienia fotela po otwarciu pilotem, trzeba usiąść i uruchomić silnik aby fotel ustawił się zgodnie z zapamiętanym ustawieniem
- w mojej opinii słabe wygłuszenie, poprzednia była słabo i ta też jest slabe wygłuszona, mimo iż mam dodatkowy pakiet
- słabe spryskiwacze szyb

To chyba tyle :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości