Nowa Insignia vs reszta świata

Tutaj znajdziesz najbardziej aktualne testy i porównania, również naszych klubowych samochodów
Niebrzyd
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 08:42
Posiadane auto: Opel Insignia ST
Silnik: D20DTR AT8 AWD
Rocznik auta: 2017
Miasto: Polska
Województwo: Mazowieckie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: Niebrzyd » sobota 12 maja 2018, 06:21

odnośnie ceny za M6 to dużo zależy od motoru, bo powyżej 2,0 litrów muszą zapłacić wysoką akcyzę
rabaty w Maździe to 2-4% max
ja zrezygnowałem z Mazdy na rzecz Insigni, bo w wersji kombi, 6 ma mało miejsca z tyłu i miałem już dosyć jak mój synek siedzący w foteliku, cały czas kopał w oparcie fotela kierowcy
Mazda 6 kombi, to chyba jedyne auto które ma krótszy rozstaw osi w kombi niż w sedanie
jeżeli ktoś myśli o sedanie, to ja bym brał Mazdę zamiast Opla
i tak jak LEM napisał, 6 w wersji MY2018 ma wszystko to co Insignia po doposażeniu

wassermann
Posty: 737
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:38
Posiadane auto: Insignia GSi 2.0T
Silnik: B20NFT LTG
Rocznik auta: 2018
Miasto: GD
Województwo: pomorskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: wassermann » sobota 12 maja 2018, 09:02

To zawsze będzie trochę taka dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia na Wielkanocnymi.

Każde auto trzeba po swojemu "obmacać", posiedzieć w nim, przejechać się. I zważyć odczucia względem swoich potrzeb i profilu jazdy. Detale wyposażenia nie są tak ważne jak odczucie, jak w aucie "się siedzi". Oczywiście wypada porównywać wersje za podobne pieniądze, a nie bieda-edyszyn z wypasem, chyba że tak akurat wychodzi porównywalnie w pieniądzu... Dlatego ja np. zdecydowałem się na topową Insignię zamiast na najbiedniejsze Audi czy BMW.

Ale porównując już jabłka z jabłkami, np. Mazda 6 vs. Insignia, to są to na pewno dwa odmienne samochody. Filozofia silników to jedna różnica. Ergonomia to drugie.

Nowej Mazdy 6 (GJ) nie znam. Porównuję swoją Insignię (weszła na rynek w 2008) z poprzednią Mazdą 6, którą ma ojciec (model GH):
Gdybym miał jeździć w zasadzie tylko po mieście - wybrałbym Mazdę, bo zwinniejsza.
Gdybym miał jechać w trasę, gdzieś dalej - bez dwóch zdań Insignia. Stabilniejsza, solidniejsza ("mięsista"), wygodna i nic mi w niej nie przeszkadza. A w takiej Maździe fotele mierne, a boczki drzwi z uchwytem tak siermiężnym, że oczy bolą, nie mówiąc o lewym kolanie, w które ten uchwyt się wrzyna (przy moim wzroście i ustawieniach). Bo, jak powiedziałem, auto trzeba przymierzyć pod siebie.

Jak ktoś bierze na lata, a nie w leasing, to z kolei punkt dla Mazdy. Zabezpieczyć antykorozyjnie i spokój. Jeśli to dla kogoś priorytet, to może się nawet przemęczyć na niewygodnych stołkach ;)

M.

emzet1
Posty: 69
Rejestracja: piątek 21 lip 2017, 17:57
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: B20 NFT 260 KM 4x4
Rocznik auta: 2018
Miasto: Słupsk
Województwo: pomorskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: emzet1 » sobota 12 maja 2018, 21:08

W rzeczy samej, wassermann.

Medalik
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:25
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik auta: 2012
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: Medalik » poniedziałek 14 maja 2018, 12:43

Niebrzyd pisze:
sobota 12 maja 2018, 06:21
ja zrezygnowałem z Mazdy na rzecz Insigni, bo w wersji kombi, 6 ma mało miejsca z tyłu i miałem już dosyć jak mój synek siedzący w foteliku, cały czas kopał w oparcie fotela kierowcy
@Niebrzyd, to po dotychczasowej eksploatacji Insignii (jak rozumiem Sports Tourer), wybrałbyś ponownie Mazde 6 kombi (za cenę kopania w fotel kierowcy/pasażera), czy jednak mankamenty Opla są w tym świetle do "wybaczenia" ?

Niebrzyd
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 08:42
Posiadane auto: Opel Insignia ST
Silnik: D20DTR AT8 AWD
Rocznik auta: 2017
Miasto: Polska
Województwo: Mazowieckie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: Niebrzyd » wtorek 22 maja 2018, 19:09

@Medalik szczerze to miałbym dylemat
M6 jeździło się przyjemniej, bo auto zwinniejsze, no i uważam, że ładniejsze od Insigni
ja miałem diesla 2.2 z AT6 i dla mnie silnik rewelacja - osiągi dużo lepsze, niż te na papierze, a silnik jak był nowy, to cykał cichutko jak benzyniak, AT6 rewelacji nie było, ale dało się jeździć całkiem fajnie
ale jednak wybór padł na Isignie B, ze względu na przestrzeń, intelluxy (dla mnie nocna jazda nie stanowi teraz żadnego problemu), napęd 4x4 i zawieszenie flexride (na długich trasach nastawiam tour i płynie się jak w C5, którym przejechałem ponad 200tyś. km)
na dłuższe trasy, Isnignia jest bardziej komfortowa i dużo cichsza niż M6
do miasta, raczej wybrałbym M6

Awatar użytkownika
LEM
Posty: 284
Rejestracja: poniedziałek 03 lip 2017, 19:51
Posiadane auto: Opel Insignia GS
Silnik: 1.5T 165KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: Wielkopolskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: LEM » wtorek 22 maja 2018, 20:29

Ja do miasta nie wybrałbym ani M6 ani Inisgni, bo to nie auta miejskie. Szkoda w nich spędzać tak mało czasu, albo stać w korku :) Oczywiście, wiadomo, że jak ktoś ma do rozwiezienia codziennie np. trójkę dzieci po przedszkolach szkołach to pewnie nie będzie patrzał na niższe segmenty.
Na obronę Inisgni, na którą sam sporo narzekam w innych wątkach trzeba dodać, że w Mazdzie też pracują marketingowcy. I też wciskają kit, że np. po liftingu już jest ciszej - mrzonki. Albo, że dodali takie zabezpieczenia że pierwszy lepszy 12 latek ze smartfonem już jej nie ukradnie.

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: rahv » czwartek 14 cze 2018, 16:50

Ostatnio zacząłem analizować, co zamówię zamiast nowej Insigni. Analizowałem kia optima, Toyota avensis, Skoda superb, Hyundai i40, Mazda 6,vw Passat, ale przy parametrach Insigni i rabacie ok 14% dla mnie wygrywa insignia dostarczając super wyposażenie, wygodę, naprawdę dobre parametry. Analizowałem ceny do 150000 zł.

KenyBDG
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 22 kwie 2018, 10:04
Posiadane auto: Insignia B GS
Silnik: 1,5XFT AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: KenyBDG » czwartek 14 cze 2018, 17:18

Nie wiem jak teraz, ale 14% to nie jest wcale taki duży rabat :), teraz wyrwałem prawie 17% a w przypadku Insigni A FL 25%

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: Cloud » czwartek 14 cze 2018, 17:55

Mi się udało 25.5%.

Edit: ale już wiem dlaczego taka cena za ten gruz :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: rahv » czwartek 14 cze 2018, 18:15

Może, jak zapłaciłeś,, jak za gruz to dostałeś to za co zapłaciłeś

KenyBDG
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 22 kwie 2018, 10:04
Posiadane auto: Insignia B GS
Silnik: 1,5XFT AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: KenyBDG » czwartek 14 cze 2018, 18:58

Cloud pisze:
czwartek 14 cze 2018, 17:55
Mi się udało 25.5%.

Edit: ale już wiem dlaczego taka cena za ten gruz :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tylko że Ty kupowałeś w CZ, pytanie jaką miałeś konfigurację i jaką cenę z konfiguratora

Awatar użytkownika
Cloud
Posty: 1129
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 20:35
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 TURBO D
Rocznik auta: 2018
Miasto: Zator
Województwo: Malopolska

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: Cloud » czwartek 14 cze 2018, 20:37

To był poziom pomiędzy elitę a tym wyżej z dodatkami (wyposażenie poszczególnych poziomów różni się pomiędzy Polska a Czechami.

Cena z konfiguratora wyszła 999 800CZK (166 700 pln), a po rabacie 744 850czk (123 950pln) - brutto. Netto 615 560czk, czyli 102 400pln.

I tak jak wyżej ktoś napisał - dostałem to, za co zapłaciłem 🤣


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rahv
Posty: 549
Rejestracja: wtorek 19 wrz 2017, 13:27
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0D 170KM AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa Insignia vs reszta świata

Postautor: rahv » poniedziałek 18 cze 2018, 06:10

Nasza insignia ma już od maja ok. 9000 km i jedyna uwaga to zawieszający się ekran navi lub robiący się czarny w czasie podłączonego telefonu i wyświetlania nawigacji z telefonu. A tak to bajka.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości