Czas oczekiwania?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowego Opla Insignia, a także rabaty i inne akcje
witek
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 22:01
Posiadane auto: Opel Insignia ST
Silnik: 2.0 Turbo 260 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Niepolomice
Województwo: malopolskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: witek » piątek 12 sty 2018, 17:49

Ja skorzystalem i dostalem bardzo dobra oferte. Dealer w Krakowie twierdzil, ze cena, ktora dostalem jest nierealna i ze takiego rabatu sie nie da :). Polecam tylko unikac odbioru w Katowicach.

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Posty: 205
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 22:24
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: FPWroclaw » poniedziałek 15 sty 2018, 16:30

siejeje pisze:
piątek 12 sty 2018, 12:23
Ja akurat nie mam dobrych doświadczeń z forumowym dealerem bo zostałem przez niego kolokwialnie mówiąc olany :)
Wysłanie zapytania i kontakt nie jest gwarantem otrzymania oferty - niestety ale sprzedaż samochodu to koordynowanie procesów na wielu płaszczyznach, nadgodziny i wielokrotnie kobieta z kijem - czekająca w domu.
Jestem Tylko człowiekiem. Z drugiej strony klient któremu wyślę ofertę potrafi użyć jej jako karty w negocjacjach z dealerem spod domu - i co śmieszne urywa kontakt. Nikt się nie obrazi w momencie postawienia sprawy jasno - a przynajmniej mam wszystko domknięte.

Także Panowie - zapraszam - tych którzy czekają proszę o cierpliwość :)

Pozdrawiam
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Insigni i pokrewnych.
Najlepsze oferty na rynku, odbiór we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach.

Zapraszam do kontaktu - mój email: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb 9-14)

zasypiam
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 09 lip 2017, 18:11
Posiadane auto: Opel
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2018
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: zasypiam » poniedziałek 15 sty 2018, 18:10

Ja kupowałem od FPWrocław. Cena początkowo była taka sama jak u innego Dealera z Łodzi, ale zaważyły atuty poza cenowe - bliżej (odbiór w Wawie) plus dodatkowe gadżety.
Warto podkreślić jedną rzecz - gdy mieliśmy już cenę ustaloną i podpisaną umowę z ceną X i odbiór lada dzień, okazało się że Opel dorzucił jakiś nowy rabat i Pan Paweł sam mnie o tym poinformował i uwzględnił mi ten rabat. Nie wiem czy każdy dealer by tak zrobił, zawsze fajnie jest kupić auto taniej niż się zgodziło w umowie :mrgreen:
Kontakt podczas uzyskiwania oferty - dosyć mizerny, kontakt po podpisaniu umowy / podczas odbioru / po odbiorze - bardzo dobry.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 478
Rejestracja: czwartek 09 lut 2017, 20:44
Posiadane auto: Toyota RAV4 AWDi
Silnik: 2.5 Hybrid 222 KM
Rocznik auta: 2022
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: admin » poniedziałek 15 sty 2018, 22:25

zasypiam pisze:
poniedziałek 15 sty 2018, 18:10
Kontakt podczas uzyskiwania oferty - dosyć mizerny,...
Myślę, że to kwestia charakteru pracy @FPWroclaw - zobaczmy, Paweł zajmuje się naszym kanałem (forum Astry i Insigni) jako jednym z kilku kanałów sprzedaży, który prowadzi, a jego podstawowy kanał to klienci flotowi, zamawiający o X samochodów na raz. Czasami bywają zatem dni, że trzeba spiąć pośladki i wydać x samochodów, a wydanie samochodu to początek papierkologii (gdzie jej nie ma) i dopinania sprzedaży...

Wiem, że każdemu zależy na jak najszybszym uzyskaniu oferty i zdobyciu odpowiedniego rabatu...to jest jak polowanie, im więcej ustrzelimy tym lepiej i tym bardziej jesteśmy zadowoleni...ale bądźmy wyrozumiali,...ja osobiście trochę poznałem pracę Pawła od kuchni i wiem jedno, cierpliwość i szacunek dla pracy drugiej osoby pozwala nam cieszyć się dobrą współpracą...życzę zatem każdemu aby w momencie gdy pomyśli, ale mnie olał ten wredny diler zastanowił się czy może to oby na pewno złośliwość, a nie przypadkiem zakopanie w mailach i formuła delikatnego przypomnienia nie jest oby właściwsza?
Admin też człowiek - masz problem napisz.
Zapraszam na forum RAV4 Forum RAV4

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Posty: 205
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 22:24
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2.0 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: FPWroclaw » poniedziałek 15 sty 2018, 22:36

zasypiam pisze:
poniedziałek 15 sty 2018, 18:10
Ja kupowałem od FPWrocław. Cena początkowo była taka sama jak u innego Dealera z Łodzi, ale zaważyły atuty poza cenowe - bliżej (odbiór w Wawie) plus dodatkowe gadżety.
Warto podkreślić jedną rzecz - gdy mieliśmy już cenę ustaloną i podpisaną umowę z ceną X i odbiór lada dzień, okazało się że Opel dorzucił jakiś nowy rabat i Pan Paweł sam mnie o tym poinformował i uwzględnił mi ten rabat. Nie wiem czy każdy dealer by tak zrobił, zawsze fajnie jest kupić auto taniej niż się zgodziło w umowie :mrgreen:
Kontakt podczas uzyskiwania oferty - dosyć mizerny, kontakt po podpisaniu umowy / podczas odbioru / po odbiorze - bardzo dobry.
Dziękuje :)

Z tym kontaktem to jak zauważył zasypiam - dealer powinien brać odpowiedzialność za te tematy które już prowadzi, nie sztuką jest nabrać zamówień i olewać klienta. Każda transakcja jest wyjątkowa - działamy od A do Z - wiele kwiatków wychodzi po drodze, a tu coś zmienić w specyfikacji, a ogarnąć logistykę lub zaproponować lepsze warunki. Wszystko to zajmuje sporo czasu - papierologi i innych procedur.

Działamy - warto poczekać bo oferty zawsze są przygotowywane pod maksymalne możliwości przysługujące klientowi :)

Pozdrawiam
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Insigni i pokrewnych.
Najlepsze oferty na rynku, odbiór we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach.

Zapraszam do kontaktu - mój email: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb 9-14)

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: coolik » czwartek 18 sty 2018, 08:53

Hej,
Takie pytanie techniczne. Wie ktoś co oznacza te statusy dokładnie: 25, 32,33 itd.? Zrobiłem sobie małą apke która mi to ładnie wyświetla, ale co z tego jak nie wiem który status co oznacza :D
Z ciekawostek to rozkodowałem cześć kodów RPO i np. jest coś takiego jak: headlight washers - ale możliwe, że to tylko błąd w bibliotece kodow RPO, której pochodzenia nie jestem pewny :)

Awatar użytkownika
qucze
Posty: 111
Rejestracja: sobota 25 lis 2017, 11:19
Posiadane auto: Insignia Tourer OPC
Silnik: 1.6 DTH, 136KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: Województwo?

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: qucze » czwartek 18 sty 2018, 09:07

Chodziło o te kody ?
Załączniki
statusy.jpg
statusy.jpg (78.01 KiB) Przejrzano 3017 razy

till
Posty: 90
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 20:33
Posiadane auto: Insignia GS elite
Silnik: 1.5 165 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: till » czwartek 18 sty 2018, 09:10

Tutaj masz wyjaśnione statusy. Polecam sprawdzać je przez stronę
https://my.opel.pl/api/opel/pl/pl/searc ... y=XXXXXXXX (XXXXXXXX to twoj kod VOD). Statusy sa tutaj szybciej aktualizowane i też masz widok na aktualnie planowany czas dostawy
Załączniki
statusy.JPG
statusy.JPG (68.56 KiB) Przejrzano 3016 razy

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: coolik » czwartek 18 sty 2018, 09:20

Tak o to mapowanie mi chodziło. Dzięki!
@till: Korzystam z tego API, właśnie w oparciu o to napisałem sobie apkę.

Awatar użytkownika
siejeje
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 22:58
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 1.5 165KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: siejeje » czwartek 18 sty 2018, 10:15

Jak fajna apka to możesz się podzielić :)

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: coolik » czwartek 18 sty 2018, 10:44

Niestety wyklinałem ją szybko w PowerApps'ach, co niestety uniemożliwia udostępnienie jej poza moją firmę. :(

balu
Posty: 125
Rejestracja: sobota 13 sty 2018, 09:41
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 1.6 Turbo 165 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: balu » piątek 19 sty 2018, 06:22

To w ramach wolnego czasu i samokształcenia mogę podjąć się napisania takiej aplikacji. Ktoś niech mi tylko tutaj albo na pw dokładnie napisze jak to działa. Bo wyobrażam sobie to tak:

1. Wchodzę na stronę X(tutaj proszę o jej podanie).
2. Wprowadzam jakiś kod Y(tutaj też proszę o uściślenie)
3. Otrzymuje kod który jest w załączniku wyżej.

Poprawcie mnie jak bym się mylił.

coolik
Posty: 338
Rejestracja: środa 03 sty 2018, 13:04
Posiadane auto: Insignia
Silnik: NFT 2.0 / 260KM, AT8
Rocznik auta: 2018
Miasto: Wro
Województwo: DLN

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: coolik » piątek 19 sty 2018, 07:47

Prawie trafiłeś. Trzeba po RESTcie wysłać request do: https://my.opel.pl/api/opel/pl/pl/searc ... vehicle.do? z parametrem vehicle_key=XXXXXX, gdzie XXXXXX to numer joba/vota, czy czegoś tam - jest podany jak się zalogujesz kontem na my.opel.pl.
Trzeba odpowiedź sprarsować i powyciągać wartości, pokonwertować na human readable i przy użyciu mapowania, pomapować numerki na coś bardziej znaczącego.
Mogę na priv więcej szczegółów, bo nie sadzę, żeby fani samochodów chcieli się zagłębiać w technikalia IT :)

Awatar użytkownika
siejeje
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 22:58
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 1.5 165KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: siejeje » piątek 19 sty 2018, 09:52

@balu tak się składa że od wczoraj robią taką właśnie apkę :)
ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zrobił swoją, ja też to bardziej robię żeby liznąć trochę Javy i Android Studio, bo nie jestem programistą.
Póki co mam już coś co parsuje i wyświetla odpowiednie dane z pliku JSON opla, ale tylko dla mojego numeru zamówienia. Teraz będę dorabiał możliwość wpisania dowolnego numeru.
Załączniki
Screenshot_2018-01-19-10-48-53-359_.iska8.png
Screenshot_2018-01-19-10-48-53-359_.iska8.png (79.55 KiB) Przejrzano 2962 razy

Warmiak
Posty: 25
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 18:36
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5 T 165KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Olsztyn
Województwo: War-Maz

Re: Czas oczekiwania?

Postautor: Warmiak » piątek 19 sty 2018, 21:01

@siejeje czekam na ten sam silnik, skrzynię i kolor. Też mam planowaną datę dostawy na 3 marca😁


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości